صدور بارنامه در قزوین ۱۳ درصد افزایش یافت

قزوین - ایرنا - معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین اظهار کرد: ۱۸۴ هزار بارنامه سال جاری صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۳ درصدی داشته است.

علیرضا معیری پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سال گذشته ۱۶۳ هزار بارنامه در استان قزوین صادر شد که امسال با رشد چشمگیری همراه بود.

وی به تناژ بار نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۲ میلیون و ۴۷۰ تن کالا در استان حمل شد که این عدد در سه ماهه سال جاری به ۲ میلیون و ۷۵۰ تن کالا رسیده و افزایش ۱۱ درصدی دارد.

وی ادامه داد: کشف تناژ اضافه بار بر اساس ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از جمله وظایف پلیس راه بوده اما در راستای همکاری های مشترک، گشت هایی برای این منظور راه اندازی کردیم.

معیری پور همچنین تصریح کرد: سیستم های حمل و نقل هوشمند کمک کرد تا ناوگان هایی را که از قوانین حمل و نقل تمکین نمی کنند، شناسایی و بار آن ها تحت سوابق بارنامه حمل شود.

به گفته این مسوول، قزوین یکی از قطب های مهم تولید کالا در کشور و جزو استان های صنعتی محسوب می شود و به همین دلیل وجود آزادراه و بزرگراه ها، جاده های ترانزیتی و خطوط ریلی، اهمیت صنعت حمل و نقل کالا در قزوین را دوچندان می کند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین خاطرنشان کرد: خطوط ریلی و جاده ای استان قزوین یکی از قدیمی ترین خطوط کشور محسوب می شود و تنها مسیر ارتباطی جنوب و مرکز را به شمال و شمال غرب کشور متصل می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha