۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۱۹
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 85513335
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: طرح آبرسانی به ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا به میزان ۶۰ میلیون متر مکعب هم اکنون با ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است.

منصور ستوده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح کاهش در برداشت از منابع آب زیرزمینی است که در این سال‌های گذشته با افت کمی و کیفی همراه بود.

وی تصریح کرد: طرح آبرسانی از سد طالقان به شهرها و روستاهای قزوین شامل ۲۳۰ کیلومتر خط لوله آبرسانی، ۹۰ کیلومتر خط انتقال آبرسانی به روستاها، احداث تصفیه خانه آب شرب به ظرفیت سه متر مکعب بر ثانیه، احداث ۲ مخزن تعادل و مخازن ایستگاه پمپاژ است.

ستوده با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز طرح ۱۱۰ هزار میلیارد ریال برآورده شده است، ادامه داد: اعتبار سال ۱۴۰۲ برای این طرح به میزان یک هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال بوده که ۵۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شده و همچنین اعتبار سال گذشته نیز ۲ هزار میلیارد ریال بود که یک هزار میلیارد ریال تخصیص داده شد.

این مسوول خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی از سد طالقان به شهرها و روستاهای قزوین دارای طرح‌های زیر است که مهم ترین آن تامین مالی، احداث، بهره برداری و انتقال تاسیسات تصفیه خانه آب شرب قزوین از طالقان به روش BOT است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین یادآور شد: اجرای ۱۷.۵ کیلومتر خط انتقال آبرسانی به شهرستان آبیک و همچنین آزادسازی و تسطیح ۱۰ کیلومتر از فاز دوم طرح برای آبرسانی به مهرگان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این طرح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha