عیادت شهردار تبریز از دختربچه سگ گزیده

تبریز- ایرنا- یعقوب هوشیار شهردار تبریز به ملاقات «لیانا» دختر بچه پنج ساله تبریزی که بر اثر حمله سگ های بلاصاحب به شدت زخمی شده بود، رفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری تبریز، شهردار تبریز با عیادت از این دختر بچه در جریان آخرین وضعیت درمانش قرار گرفت و قول حمایت را به خانواده لیانا داد. وی همچنین از تلاش کادر درمان بیمارستان کودکان تبریز قدردانی کرد.

جمعه گذشته حمله سگ‌های ولگرد به دختربچه پنج ساله تبریزی در فضای مجازی خبر ساز شد.

حمله سگ‌های ولگرد به این دختربچه موجب جراحت سر و صورت کودک شده بود.

عیادت شهردار تبریز از دختربچه پنج ساله سگ گزیده

بر این اساس مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در روزهای گذشته با عذرخواهی از بابت حادثه سگ گزیدگی برای کودک تبریزی، تغذیه سگ‌های بدون صاحب را عامل اصلی تجمع و افزایش تعداد آنها در داخل شهر دانست.

حبیبه هراتی افزود :‌ مدیریت شهری خود را موظف و ملزم به پیگیری این موضوع دانسته و تا پایان روند درمانی و بهبود این کودک، در کنار خانواده او خواهد بود.

وی با اشاره به خواسته‌های متعدد شهروندان در خصوص جمع آوری سگ‌های بدون صاحب، اظهار کرد: معاونت‌های خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری تبریز موظف هستند به صورت روزانه نسبت به زنده گیری و انتقال سگ‌های بدون صاحب به سازمان پسماند اقدام کنند.

وی افزود: بعد از جمع آوری سگ‌های بدون صاحب و تحویل آن ها به سازمان مدیریت پسماند، انتقال به مرکز نگهداری سگ‌های بدون صاحب، فرایند کنترل جمعیت و عقیم سازی آغاز می‌شود.

هراتی با بیان اینکه یکی از معضلات اساسی در خصوص جمع آوری سگ‌های بدون صاحب غذادهی برخی شهروندان به این سگ‌ها است، افزود: غذا رسانی به سگ‌ها در پارک‌ها و خیابان‌های شهر باعث تجمع و پرسه زنی این حیوانات شده و مشکلات بهداشتی و ایمنی برای شهروندان ایجاد می‌ کند.

به گزارش ایرنا، هر از چند گاه شاهد حمله سگ های بلاصاحب در تبریز به زنان و کودکان در سطح شهر هستیم که شهرداری باید نسبت به این موضوع حساس باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha