معاون حقوقی باشگاه استقلال: حکم آمانوف را شکستیم

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و بین‌الملل باشگاه استقلال گفت: شکایت ۵۸۰ هزار دلاری آمانوف از باشگاه را به ۳۱۰ هزار دلار کاهش دادیم که رقم قابل توجهی از این رقم مربوط به طلب همان فصل این بازیکن است.

به گزارش ایرنا و بنابر اعلام سه‌شنبه شب باشگاه استقلال، محمدرضا بختیاری معاون حقوقی و بین‌الملل باشگاه استقلال درباره پرونده عزیزبک آمانوف که از این باشگاه به فیفا شکایت کرده بود، اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانید این بازیکن فصل گذشته با استناد به اینکه بیش از ۲ ماه بود که حقوق خود را دریافت نکرده و پس از ارسال اخطارهای مربوطه و گذشت مدت قانونی، با استناد به قوانین بین‌الملل در فوتبال، قرارداد خود را به صورت یک طرفه فسخ کرد.

وی افزود: زمانی که تیم حقوقی پرونده را تحویل گرفت، آمانوف حکمی در حدود ۵۸۰ هزار دلار را از اتاق حل اختلاف فیفا علیه استقلال گرفته بود و ما در اولین اقدام با استناد به قوانین و استدلال‌های مختلف، به رای مذکور اعتراض کردیم. یکی از کارهای اصلی که ما کردیم این بود که با استدلال‌های مختلف و اقناع مسئول تجدید نظر CAS (دادگاه حکمیت ورزش)، برخلاف روال عادی این دادگاه، به جای صرف هزینه بالای داوری سه نفره (۱۵۰ هزار فرانک)، هزینه یک داور (۴۰ هزار فرانک) را دادیم و همین موضوع که بر خلاف رویه عادی است، ورق را به نفع ما برگرداند.

بختیاری ادامه داد: این را در نظر بگیرید که وکلای انگلیسی آمانوف اصرار به سه داور داشتند که استدلالات ما رئیس بخش تجدید نظر را قانع کرد تا با یک داور این پرونده بررسی شود و به نوعی استثنا برای ما قائل شوند.

معاون حقوقی و بین‌الملل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: جزئیات دیگری هم در اینجا مطرح بود مثل اینکه باید نامه تجدیدنظر ما در این مورد علاوه بر ایمیل، به صورت پست هم انجام می‌شد که به دلیل تحریم‌ها موانعی در این راه وجود داشت. وکلای انگلیسی آمانوف روی همین موضوع انگشت گذاشتند و اعلام کردند که نامه به دست آن‌ها نرسیده و خواهان رد درخواست ما شدند، ولی ما با استدلال‌ حقوقی و دفاع مناسب از حقوق باشگاه موفق شدیم این استدلال را رد کنیم و اعلام کردیم که ما در زمان قانونی نامه را ارسال کردیم و رسیدن یا نرسیدن نامه در آن زمان مدنظر وکلای آمانوف دست ما نیست.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت با تلاش‌های صورت گرفته بر اساس اصل حسن نیت، تکلیف زیان دیده در کاهش زیان و ... موفق شدیم رای ۵۸۰ هزار دلاری را به ۳۱۰ کاهش دهیم که رقم قابل توجهی از این رقم هم مربوط به طلب همان فصل آمانوف است. به عبارت بهتر کاری که ما کردیم این بود که ۴۵۰ هزار دلار غرامت و جریمه در نظر گرفته شده بود که با دفاع ما این جریمه به ۱۸۰ هزار دلار کاهش یافت.

معاون حقوقی و بین‌الملل باشگاه استقلال در پایان گفت : جا دارد به این نکته هم اشاره کنم که اقدامات مشابه و با تلاش بیشتری هم در خصوص پرونده ساپینتو انجام شده که ان‌شاءالله پس از صدور رای در آن خصوص هم توضیحات لازم به هواداران عزیز استقلال ارائه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha