۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 5368
کد خبر: 85513132
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تهدید لبنان توسط وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پی عملیات موفق «هدهد» حزب‌الله

تهران- ایرنا- در پی عملیات موفق پهپاد «هدهد» حزب‌الله، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) تهدیدهای توخالی مقامات این رژیم علیه لبنان و حمله به این کشور را تکرار کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شهاب، «یسرائیل کاتس» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت: به لحظه تصمیم گیری درباره تغییر قواعد بازی علیه حزب‌الله و لبنان نزدیک می‌شویم.

وی تهدیدهای توخالی رژیم صهیونیستی را تکرار کرد و مدعی شد: در صورت شکل‌گیری یک جنگ همه جانبه، حزب‌الله را نابود خواهیم کرد و ضربه سختی به لبنان وارد خواهد شد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که منابع رسانه‌ای امروز از ورود یک فروند پهپاد حزب‌الله لبنان به شمال فلسطین اشغالی و تصویربرداری موفقیت آمیز آن از مواضع حساس در بندر «حیفا» خبر دادند.

به گزارش المیادین، ویدیوی منتشر شده توسط حزب‌الله لبنان نیز نشان می‌داد که یک پهپاد آن وارد شمال فلسطین اشغالی شده است و از مواضع حساس تصویربرداری می‌کند.

بر پایه این گزارش، این پهپاد پس از ثبت موفقیت‌آمیز تصاویر مهم به خاک لبنان بازگشته و این تصاویر را در اختیار رزمندگان مقاومت قرار داده است.

رسانه‌های صهیونیستی در واکنش به این ویدئو آن را اتفاقی بسیار خطرناک و اقدامی بی‌سابقه دانستند که باعث نگرانی صهیونیست‌ها شده است.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین اذعان کردند که پهپاد حزب‌الله تصاویر مهمی را از مناطق اقتصادی و نظامی در حیفا ثبت کرده است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته تاکنون، حزب الله و برخی از گروههای مقاومت فلسطین در جنوب لبنان، مواضع نظامیان اشغالگر و شهرک های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی را هدف حمله قرار داده اند.

هدف حزب‌الله لبنان از این عملیات، درگیر کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه بوده است.

این امر، باعث ناامن شدن شمال فلسطین اشغالی برای شهرک نشین صهیونیست و فرار آنها از این منطقه شده است. به همین دلیل بخش‌های گسترده ای از این منطقه خالی از سکنه شده است و صهیونیست های اسکان داده شده در شهرک‌های نزدیک مرز با لبنان اعلام کرده اند حتی پس از پایان جنگ، حاضر به بازگشت به این مناطق نیستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha