۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۲۰:۱۵
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 85513063
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ستاد تبلیغات انتخاباتی پزشکیان در کردستان آغاز به کار کرد+فیلم

سنندج-ایرنا- ستاد تبلیغات انتخاباتی پزشکیان بعد از ظهر سه شنبه با حضور فعالان سیاسی و حامیان وی در سنندج مرکز کردستان آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، فعالیت‌های تبلیغات انتخاباتی مسعود پزشکیان برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعداز ظهر سه شنبه با گشایش ستاد انتخاباتی این نامزد ریاست جمهوری به طور رسمی در سنندج آغاز شد.

رئیس ستاد انتخابات مسعود پزشکیان در کردستان در این مراسم اظهار کرد: کسانی که هوادار دکتر پزشکیان هستند و در این مراسم حضور یافتند، نگران آینده کشور و به تبع استان هستند.

غریب سجادی با بیان اینکه با گفتمان و منطق باید مسیر و بستر دیالوگ را فراهم کنیم، افزود: به امید روزی که عرصه دموکراسی در کشور بستری برای آزادی مدنی ایجاد کند تا همه افکار و جریان ها در چنین رقابتهایی حضور یابند.

وی با تبیین علل حضور مسعود پزشکیان و هواداران وی در رقابت های انتخاباتی گفت: امروز ما به خاطر جایگاه و پست و مقام در اینجا دورهم جمع نشده ایم بلکه آنچه باعث شده گرایش های مختلف در این ستاد جمع شوند، نگرانی از آینده ایران است.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان در کردستان گفت: ما آمده ایم که آینده ایران به تنور داغ و پرتنش که همه را در آن بسوزاند، تبدیل نشود.

رقیب پزشکیان ناامیدی مردم است/ پزشکیان نگاه واقع گرایانه به مسئله قومیت‌ها دارد

سجادی با بیان اینکه رقیب پزشکیان ناامیدی و رنج های ملت است، بیان کرد: مشارکت و عدم مشارکت در انتخابات نوعی حق قانونی و مدنی است و نباید به این مهم قداست ببخشیم.

وی یادآور شد: پزشکیان در جامعه کُردی بزرگ شده و زندگی کرده است بنابراین می تواند نگاه واقع گرایانه ای به مسائل قومیت‌ها به ویژه مناطق کردنشین داشته باشد.

جلال محمود زاده، نماینده سابق مهاباد در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم اظهار کرد: به عنوان نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی، تمایل به شرکت در انتخابات نداشتم ولی امروز آمده ام و از مردم درخواست مشارکت دارم آن هم تنها به خاطر مسعود پزشکیان.

وی با اشاره به اینکه دکتر پزشکیان بدون رانت دولتی در دانشگاه قبول شده است، افزود: این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ سال در مهاباد زندگی کرده و با همه مسائل و مشکلات استان‌های کردنشین آگاه است.

نماینده سابق مهاباد در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که آیا مشارکت نکردن در انتخابات مشکلی را برطرف می کند، گفت: در مناظره های روز گذشته پنج نفر از نامزدهایی که در دوره های گذشته هم صاحب مقام و جایگاه بودند و در گرانی و مشکلات اقتصادی کشور اثرگذار بوده اند، در مقابل یک نفر حضور یافتند.

محمودزاده با بیان اینکه در صورت مشارکت کم نامزدی هم چون پزشکیان رای نخواهد آورد و این خواسته کاسبان تحریم است، تصریح کرد: با انتخاب پزشکیان فشار معیشتی بر مردم کاهش می‌یابد و از توان نخبگان کُرد بهره گرفته می‌شود .

نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ترتیب حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف هستند که از بیستم خرداد تا ۲۴ ساعت پیش از آغاز انتخابات، فرصت تبلیغات دارند.

انتخابات زودهنگام ریاست‌ جمهوری در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، برای انتخاب نهمین رئیس‌ جمهور روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha