استاندار :سرانه حفاظت محیط زیست مازندران بالا است

ساری- ایرنا- استاندار مازندران با اظهار این که بالا بودن سرانه حفاظت محیط‌زیست استان فعالیت محیط بانان را سخت کرده است، گفت: آمایش سرزمینی زیست محیطی استان باید تدوین شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یوسف نوری عصر سه‌شنبه در آیین گرامیداشت روز محیط بانی در محل استانداری که با حضور بیش از ۶۰ محیط با استان برگزار شد، افزود: معضل بالا بودن سرانه حفاظت محیط زیست در کشور نیز مشهود است، این که هر محیط بان از ۱۰ هزار هکتار از عرصه های محیط زیست کشور را سرکشی کند، بسیار سخت و محیط بان با چالش های جدی مواجه است.

استاندار مازندران بالا بودن سرانه ساعت خدمت و انجام ماموریت های سخت بدون تجهیزات را از دیگر مشکلات محیط بانان عنوان کرد و ادامه داد: محدودیت ارتقاء شغلی در محیط بانی باید مرتفع شود، یعنی باید امتیاز بندی در این زمینه بوجود بیاید.

نوری با تاکید بر این دیواره حفاظت محیط‌زیست مازندران ایجاد نشده است، تصریح کرد: تردد باید در مناطق حفاظت شده به ویژه منطقه میانکاله ساماندهی شود.

استاندار :سرانه حفاظت محیط زیست مازندران بالا است

وی خاطرنشان کرد: این که به هر طریقی در ذخیره گاه زیست محیطی میانکاله تردد انجام شود، اصلأ پذیرفتنی نیست.

تالاب بین المللی میانکاله در شرق مازندران دارای ۴۰ هزار هکتار مساحت آبی است که از دهستان میانکاله در شهرستان بهشهر تا آشوراده در استان گلستان گسترده است، این منطقه به دلیل داشتن پهنه آبی مناسب با ذخایر غذایی غنی و آبزیان همه ساله پذیرای بیش از ۳۰ تا ۴۰ گونه از پرندگان مهاجر زمستان گذران و بیش از ۱۰۰ گونه از پرندگان بومی آبزی و کنارآبزی است.

این تالاب با داشتن پناهگاه حیات وحش به مساحت حدود ۲۸ هزار هکتار و تنوع گیاهی از جمله درختان سازیل و انار وحشی که تغذیه برخی پرندگان را تشکیل می‌دهد توانست بیش از ۵۰۰ گونه جانوری را در خود جای دهد و به نوعی بهشت پرندگان استان نام بگیرد و با این تنوع زیستی به عنوان یکی از ذخیره گاه‌های زیست کره جهان از سوی سازمان‌های جهانی حفاظت از محیط زیست قرار گرفت.

استاندار مازندران گردشگری مسوولانه و حذف گردشگری انبوه در مناطق حفاظت زیست محیطی استان را مورد تاکید قرار داده است.

فیلم تقدیر استاندار از محیط بانان نمونه مازندران

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم از یک محیط بان نمونه ملی و چندین محیط بان نمونه استان مازندران با حضور استاندار و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تقدیر شده است.

مدیر کل محیط زیست مازندران با بیان این که مازندران با کمبود محیط بان و واحدهای محیط بانی مواجه است، گفت: با حمایت دولت سیزدهم اکنون ۶ واحد محیط بانی در حال ساخت به ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل نیاز است.

عطاالله کاویان با بیان اینکه خیرین می توانند در حفاظت محیط‌زیست مازندران ورود پیدا کنند، افزود: صندوق ملی محیط زیست ظرفیت خوبی است که با استفاده از خیرین می توانیم از آن طبق مقررات استفاده کنیم.

وی با توضیح این نکته که از طریق اعتبارات استانی نمی توانیم محیط بانان و واحدهای محیط بانی را تجهیز کنیم بیان داشت: مازندران درمقابله با تخریب محیط زیست و مقابله با شکارچیان غیر مجاز رتبه نخست کشور را کسب کرد.

همچنین در این مراسم ضمن تقدیر از فرمانده سابق یگان حفاظت محیط زیست مازندران، علیرضا ابراهیمی به عنوان فرمانده جدید این یگان در استان معرفی شده است.

استاندار :سرانه حفاظت محیط زیست مازندران بالا است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha