نعمتیان: اولین دوره مسابقات TRX به زودی برگزار می‌شود/ رشته تی‌آر ایکس جذابیت بالایی دارد

تهران- ایرنا- سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی گفت: اولین دوره مسابقات تمرینات معلق (TRX) قهرمانی کشور در بخش بانوان به میزبانی استان قزوین برگزار می‌شود و مسابقات مردان هم به زودی انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، حمید نعمتیان امروز سه‌شنبه در نشست خبری کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی با اشاره به اینکه اولین دوره مسابقات تمرینات معلق (TRX) قهرمانی کشور در بخش بانوان به میزبانی استان قزوین طی ۳۱ خرداد تا ۱ تیرماه سال جاری، برگزار می‌شود، اظهار کرد: قرار است اولین دوره مسابقات تمرینات معلق (TRX) قهرمانی کشور نیز در بخش مردان برگزار شود.

وی عنوان کرد: رشته TRX به دلیل جذابیت زیاد از اقبال عمومی بسیاری در سطح کشور برخوردار است و به همین دلیل تقریبا اکثر سالن‌ها، مجموعه‌های ورزشی و باشگاه های کشور از سانس آموزش تی آر ایکس برخوردار هستند.

نعمتیان ادامه داد: قرار است اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور تمرینان معلق تی آر ایکس به صورت تیمی و انفرادی برگزار شود. بخش اول تیمی شامل برپی با TRX ، بارفیکس با TRX سطح ۳، پایک با TRX تک پا و پلنک با TRX تک دست و تک پا است.

او گفت: همچنین بخش دوم تیمی شامل پرس بالاسینه با TRX و پلنک پرس با TRX است و در بخش انفرادی شنای عنکبوتی با TRX، لانژ با پرش با TRX و نیز قایقی معکوس تک دست با TRX سطح ۳ در نظر گرفته شده است‌ که این مسابقات ۳۱ خرداد تا ۱ تیرماه ۱۴۰۳ در مجموعه ورزشی شهید بابائی برگزار می‌شود و ثبت نام از طریق هیات‌های آمادگی جسمانی و تندرستی سراسر کشور صورت گرفته است.

سرپرست کمیته تمرینات معلق با اشاره به اینکه از سال ۱۴۰۲ تا کنون نزدیک به ۱۳۰ دوره آموزشی اعم از وبینار، سمینار، کارگاه و دوره مربیگری در حوزه تمرینات معلق برگزار شده است، اظهار کرد: همچنین در مرداد ماه سال ۱۴۰۲ اولین کارگاه داوری این رشته نیز برگزار شد.

نعمتیان: اولین دوره مسابقات TRX به زودی برگزار می‌شود/ رشته تی‌آر ایکس جذابیت بالایی دارد

سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی با اشاره به اینکه از سال ۹۵ متخصصان این رشته هستند مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کنند، عنوان کرد: خوشبختانه با تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی و تثبیت این فدراسیون و همچنین حمایت بی‌دریغ ارکان فدراسیون، این امر مهم با کمک فعالان و متخصصان فنی حوزه تمرینات معلق، محقق شد.

وی ادامه داد: این مسابقات به عنوان یک مدل اجرایی در سطح کشور به صورت تیمی و انفرادی با مشارکت و حمایت همه جانبه هیات‌های استانی آمادگی جسمانی و تندرستی برگزار می‌شود.

سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی در مورد رشته تمرینات معلق، خاطرنشان کرد: با استفاده از بند تی آر ایکس می‌توانید به روشی موثر و متنوع تمرین کنید و این سیستم شامل حرکات مختلفی است که با استفاده از وزن بدن و با رعایت استانداردهای حرکتی انجام می‌شود و هر حرکت با بند TRX یک چالش جدید برای عضلات بدن ایجاد و به تقویت و افزایش انعطاف‌پذیری، قدرت بدنی و استقامت عضلانی کمک می‌کند.

نعمتیان ادامه داد: از جمله مزایای تمرین با بند TRX می‌توان به تقویت عضلات Core، بهبود تعادل، افزایش موبیلیتی و کاهش خطر بروز آسیب‌های مرتبط با عضلات و مفاصل اشاره کرد.

نعمتیان: اولین دوره مسابقات TRX به زودی برگزار می‌شود/ رشته تی‌آر ایکس جذابیت بالایی دارد

حمید نعمتیان با اشاره به اینکه تا کنون در این رشته مسابقاتی در سطح قهرمانی کشور برگزار نشده است، اعلام کرد: در اکثر استان‌ها به دلیل عدم برگزاری کارگاه داوری، تعداد داوران مورد نیاز جهت برگزاری مسابقات استانی را نداشته‌اند و به همین دلیل در جهت برگزاری کارگاه‌های داوری و برگزاری مسابقات در سطح استان‌های سراسر کشور گام برداشتیم و در راستای آگاه‌سازی عمومی از نحوه آیین‌نامه اجرائی و دستورالعمل‌های مربوطه با برنامه‌ریزی و پشتیبانی فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی حرکت کردیم.

سرپرست کمیته تمرینات معلق فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی افزود: به طور خلاصه، تمرین با بند TRX یک راه بسیار موثر و کارا برای بهبود سلامت فیزیک و عملکرد بدن و این سیستم مناسب برای افرادی از هر سطح فعالیت و توانایی است و می‌تواند به عنوان بخشی از برنامه تمرینی هر فرد، از تازه‌کارها تا افراد حرفه‌ای‌، مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از بند تی آر ایکس می‌توانید به طور کامل به تمرین عضلات پشت بپردازید، گفت: این سیستم امکان تنظیم میزان مقاومت را فراهم می‌کند به طوری که هر فرد می‌تواند بر اساس سطح فعالیت و توانایی شخصی خودش تمرین کند و در نتیجه با بند تی آر ایکس می‌توانید برنامه تمرینی شخصی‌ ایجاد کنید که بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد و به بهبود وضعیت فیزیکی و عملکرد بدن کمک کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha