۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۰۸
کد خبر: 85512812
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرانسه از فروش تجهیزات نظامی به ارمنستان خبر داد

۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۰۸
کد خبر: 85512812
فرانسه از فروش تجهیزات نظامی به ارمنستان خبر داد

تهران- ایرنا- وزیر دفاع فرانسه از فروش ادوات توپخانه‌ای «هویتزر سزار» به ارمنستان همزمان با تعمیق روابط ایروان با غرب خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روزنامه دیلی میل، «سباستین لکورنو» امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد: همزمان با تعمیق روابط نظامی ایروان با غرب و دوری جستن آن از روسیه به عنوان متحدی دیرینه، فرانسه قراردادی را برای فروش «هویتزرهای خودکششی سزار» (CAESAR) با ارمنستان امضا کرده است.

هویتزرها نوعی ادوات توپخانه‌ای است که برخی ویژگی‌های توپ جنگی و خمپاره را با یکدیگر ترکیب کرده‌ است.

لکورنو که در پستی در ایکس (توئیتر سابق) این خبر را اعلام می کرد، در ادامه افزود که این قرارداد در دیداری با سورن پاپیکیان همتای ارمنی‌ امضا شده است، اما اشاره‌ای به تعداد هویتزرهایی که قرار است به ارمنستان فروخته شود، نکرد.

دیلی میل نیز در ادامه یادآور شده است: فرانسه میزبان جمعیت زیادی از ارامنه است و از دیرباز یکی از قدرتمندترین حامیان اروپایی ایروان بشمار می‌رود.

این روزنامه در ادامه اضافه کرده است: ارمنستان اگرچه به طور رسمی از متحدان روسیه بشمار می‌رود، اما در سال‌های اخیر از نظر دیپلماتیک و نظامی به سمت غرب گرایش پیدا کرده و مسکو را به ناتوانی در محافظت از آن در برابر جمهوری آذربایجان رقیب دیرینه خود متهم کرده است. هرچند روسیه این انتقاد را رد کرده و به ارمنستان نسبت به نزدیکی با غرب هشدار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha