«اقلیم هشتم» در تهران به روی صحنه می‌رود

تهران- ایرنا- گروه موسیقی «اقلیم هشتم» کنسرتی را با عنوان «هُوَرقَلیا» یکم تیرماه، در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌کند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، گروه «اقلیم هشتم» به سرپرستی شهاب قاسمی با همراهی گروه کُر به سرپرستی مصطفی وقاری قطعات سنتی با اشعاری از حافظ، سعدی، مولانا، بیدل دهلوی، شیخ بهایی و چند قطعه گروه‌نوازی و تک‌نوازی را در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌کنند.

شهاب قاسمی (سرپرست گروه، آهنگساز و تنظیم کننده)، آیدین شیخ (خواننده)، مصطفی وقاری (خواننده و سرپرست گروه کُر)، رضا اسدالهی (پرکاشن)، محمد دانشور، مائده عبادی، غزل قنبری، علیرضا فلاجتی، مهرنار میرزایی، سوسن غیاثوند، پریا صالحی، سیما غیاثی، سمانه روحی و مهیا روحی، بهنام عباسی، محمدرضا زارعی، تمنا طارانی، سمیه زبیدی، مژده سامانی، ستاره بی‌لی‌جی (نوازندگان)، طاهره شیخ بهایی، نیروانا ستاره آسمان، آناهیتا ستاره آسمان، زیبا وفایی، امیرحسین حیدری، محسن مرادی (خوانندگان گروه کر) از عوامل هنری این کنسرت هستند.

همچنین مؤسسه دنگ‌دنگ کوبان تهیه‌کننده و الهام پاکروان مدیر اجرایی این برنامه هستند.

«اقلیم هشتم» در تهران به روی صحنه می‌رود

«هُوَرقَلیا» نام یک ساز کوبه‌ای جدید و تلفیق دو ساز دف و انبرک است. نام ساز برگرفته از حکمت شیخ اشراق (شهاب‌الدین سهروردی) است که هُوَرقَلیا را مکانی در عالم مثال معرفی می‌کند که حد فاصل بین دنیای مادی، معنوی و هشت گوشه است.

این ساز با جنس پوست طبیعی از سال ۱۳۸۴ ساخته و در کنسرت‌های متعدد از آن استفاده شده است. در این کنسرت از این ساز با جنس پوست مصنوعی برای نخستین بار به صورت گروهی استفاده می‌شود. صدای این ساز و زنگ‌های آن نوایی متفاوت و عرفانی به گوش مخاطبان می‌رساند.

کنسرت گروه موسیقی «اقلیم هشتم» با عنوان «هُوَرقَلیا» روز جمعه-یکم تیرماه- ساعت ۱۸ در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha