تاخت و تاز گرما در دیار جنگل و دریا

۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۱۵
کد خبر: 85512592
تاخت و تاز گرما در دیار جنگل و دریا

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با اشاره به تداوم هوای گرم طی امروز سه شنبه، از احتمال وقوع سیلاب محلی و نقطه‌ای در دامنه‌ها و ارتفاعات این استان از بعدازظهر امروز تا روز چهارشنبه خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طبق پیش‌بینی هواشناسی، شرایط جوی امروز امروز مازندران نیمه ابری تا ابری و با افزایش دما و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات نیمه غربی استان با رگبار و رعد و برق پراکنده همراه خواهد بود.

هواشناسی پیش‌بینی کرد که آسمان مازندران در ساعات بعداز ظهر امروز تا اوایل شب چهارشنبه با افزایش ناپایداری‌های جوی در دامنه‌ها و ارتفاعات استان با افزایش ابر و رگبار باران همراه خواهد بود که این امر آبگرفتگی و احتمال وقوع سیلاب محلی، افزایش حجم آب رودخانه ها، رعد و برق و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی را به همراه خواهد داشت.

هواشناسی با اشاره به احتمال وقوع سیلاب محلی در دامنه ها و ارتفاعات این استان از بعدازظهر امروز تا شامگاه چهارشنبه، به شهروندان توصیه کرد که در طی این مدت علاوه بر خودداری از صعود به ارتفاعات و سایر اقدامات پیشگیرانه، از اسکان یافتن در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری و در ترددهای جاده ای نیز جوانب احتیاط را رعایت کنند.

تاخت و تاز گرما در دیار جنگل و دریا

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در بعدازظهر و اوایل شب با افزایش ابر، در ارتفاعات نیمه غربی استان با رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.

وضعیت جوی مازندران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مناطق ساحلی و جلگه‌ای صاف تا نیمه ابری و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب با افزایش ابر، وزش باد و در نیمه غربی استان با رگبار و رعد و برق پراکنده و در دامنه‌ها و ارتفاعات نیز نیمه ابری و در بعدازظهر و اوایل شب ابری، به ویژه در ارتفاعات غربی و مرکزی استان با رگبار متناوب باران، رعد و برق و وزش باد گاهی به نسبت شدید همراه خواهد بود.

آسمان مازندران از روز جمعه تا یکشنبه نیز صاف تا نیمه ابری و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات با افزایش ابر و وزش باد و در ارتفاعات غربی با احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده و درروز دوشنبه نیز صاف تا نیمه ابری پیش بینی شده است.

داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که دشت ناز با ثبت دمای ۳۵ و دلیر چالوس با ۲۳.۵ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته یک درجه افزایش نشان می دهد.

وضعیت امروز دریای خزر نیز با موج کوتاه و باد ضعیف پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha