۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 85512330
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت بیشترین دمای کمینه کشور در دهلران

۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۵۷
کد خبر: 85512330
ثبت بیشترین دمای کمینه کشور در دهلران

ایلام - ایرنا - معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی ایلام گفت: دهلران صبح امروز بیشترین دمای کمینه کشور را ثبت کرده است.

مجتبی میهن‌پرست روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود اولین موج گرما به استان ایلام، کمینه دمای دهلران در صبح امروز ۴۰.۵ درجه سانتیگراد بوده است.

وی افزود: خبر منتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر رکوردشکنی جهانی دمای کمینه دهلران با ۴۰.۵ درجه سانتیگراد صحت ندارد.

میهن‌پرست توضیح داد: بیشترین دمای کمینه ثبت شده در دهلران متعلق به سال ۹۵ با ۴۰.۸ درجه سانتیگراد بوده که هنوز این رکورد تغییر نکرده است.

وی ادامه داد: بیشترین ثبت دمای کمینه استان متعلق به شهرستان مهران است که دمای کمینه این شهرستان در سال ۹۶ به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید.

به گفته میهن پرست بالاترین دمای کمینه کشور هم سال ۹۵ در شهرستان دزفول از توابع استان خوزستان با ۴۱.۶ درجه سانتیگراد ثبت شد.

وی تاکید کرد: دمای کمینه امروز و دیروز دهلران رکورد پیشین این شهر که سال ۹۵ ثبت شده است را هم جابجا نکرد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان ایلام از مردم خواست اخبار درست هواشناسی را از پرتال این اداره کل و رسانه های معتبر به عتوان مراجع رسمی و مورد اعتماد در اطلاع رسانی پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا، خبری امروز صبح در فضای مجازی استان و کانال های خبری منتشر شد که بیانگر رکوردزنی جهانی دمای کمینه دهلران بود.

موج گرما از روز دوشنبه تا پایان هفته جاری در سطح استان استقرار دارد.

استقرار سه یا بیشتر از سه روز گرمای هوا که برای مناطق سردسیر و کوهستانی بیشتر از ۳۸ درجه سانتیگراد و برای نقاط گرمسیری نیز بیشتر از ۴۸ درجه سانتیگراد باشد، موج گرما نامیده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha