زیرساخت‌ ارتباطی استان اردبیل برای انتخابات ریاست جمهوری آماده است

اردبیل- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از تمهید شرایط و آمادگی زیرساخت‌های ارتباطی این استان برای برگزاری انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری خبر داد.

شهریار سرداری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به سامانه مورد استفاده برای احراز هویت رای‌دهندگان، وضعیت اتصال اینترنت در نقاط مورد نظر به عنوان شعبه‌های رای‌گیری ثابت در نقاط مختلف استان بررسی و تمهیدهای لازم در این زمینه برای شعبه‌های سیار هم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اردبیل در انتخابات پیشین مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری جزو ۱۰ استانی بود که در ۹۹ درصد شعبه‌های رای‌گیری آن، اتصال به اینترنت و فرایند احراز هویت رای‌دهندگان به صورت کامل برخط انجام شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد: افزون بر ۳۰ سایت ارتباطی در نقاط روستایی استان از زمان تا کنون راه‌اندازی شده که بخشی از مشکلات موجود در این حوزه را نیز برطرف خواهد کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به اقدام‌ها و برنامه‌ریزی صورت گرفته، تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای تامین ارتباطات امن و پایدار در روز انتخابات فراهم شده و تاکنون هم مشکل خاصی گزارش نشده است.

سرداری در ادامه از اداره‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها درخواست کرد که برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در زیرساخت‌های ارتباطی از یک روز پیش از انتخابات از هرگونه حفاری در مسیرهای فیبرنوری خودداری و در صورت لزوم هر گونه اقدام در این زمینه را با اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل هماهنگ کنند.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران روز جمعه هشتم تیرماه با حضور ۶ نامزد برگزار خواهد شد.

استان اردبیل که بر اساس آخرین سرشماری دارای بیش از یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲ شهرستان است، در این دوره انتخابات ریاست جمهوری افزون بر یک میلیون نفر واجد شرایط شرکت در رای‌گیری خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha