توزیع بیش از چهار هزار کیلوگرم گوشت گرم بین نیازمندان قشم

قشم - ایرنا - رییس کمیته امداد شهرستان قشم گفت: چهار هزار و ۲۶۶ کیلوگرم گوشت گرم به مناسبت عید سعید قربان بین نیازمندان این جزیره توزیع شد.

رضا تارک روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: کمیته امداد این شهرستان مرزی همه ساله در عید قربان گوشت‌های قربانی اهدایی از سوی خیرین این جزیره و نیکوکاران را بین مددجویان زیر پوشش و افراد نیازمند توزیع می‌کند که امسال این کار خداپسندانه در قالب پویش ملی نذر قربانی اجرا شد.

وی با تجلیل از مشارکت خیرین و مراکز نیکوکاری در این پویش بیان کرد: خیران این جزیره ۵۹ راس گاو و ۴۰ راس گوسفند قربانی برای توزیع میان نیازمندان به مراکز نیکوکاری کمیته امداد اهدا کردند که ارزش ریالی این تعداد دام سبک و سنگین ۲۱ میلیارد و ۳۶ میلیون ریال است.

رییس کمیته امداد شهرستان قشم توضیح داد: این میزان قربانی و نذورات در قالب دام سبک و سنگین با نظارت اداره دامپزشکی از طریق دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه در سطح روستاها و شهرهای این جزیره ذبح و قربانی شده است.

تارک اضافه کرد: تمام دام‌های ذبح شده با نظارت خیران، معتمدین و امامان جمعه و جماعات این جزیره بین نیازمندان همان منطقه توزیع شده است.

وی با تقدیر از اعتماد خیران به این نهاد در مناسبت‌های مختلف یادآور شد: کمیته امداد در طول سال آمادگی دریافت نذورات و کمک های مردمی و هدایت آن به سمت نیازمندان واقعی جامعه است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان مرزی قشم سه هزار و ۶۴۴ هزار خانوار (هفت هزار و ۵۰۰ نفر) تحت پوشش دارد که خانواده‌ های تحت پوشش ماهیانه در مجموع ۳۰ میلیارد ریال مستمری دریافت می‌ کنند.

خانوارهای تحت حمایت این اداره شامل ۲ هزار و ۵۸۸ زن سرپرست خانوار (۷۱ درصد) و هزار و ۵۶ مرد سرپرست خانوار (۲۹ درصد) است که ۲ هزار و ۶۹۸ خانوار (۷۴ درصد) از آنان ساکن روستاها و ۹۴۶ خانوار (۲۶ درصد) آنها ساکن در مناطق شهری جزیره قشم هستند.

از این تعداد مددجو ۲ هزار و ۹۸۳ خانوار (۸۲ درصد) اهل سنت و ۶۶۱ خانوار (۱۸ درصد) اهل تشیع هستند.

فوت شوهر (هزار و ۶۶۹ خانوار - ۴۶ درصد)، مرد سرپرست سالمند (۹۴۴ خانوار - ۲۶ درصد) و بانوان مطلقه (۶۶۴ خانوار - ۱۸ درصد) سه دلیل وابستگی خانوارهای تحت حمایت به اداره کمیته امداد این شهرستان مرزی است که سه هزار و ۲۷۷ خانوار معادل ۹۰ درصد به واسطه این سه دلیل تحت حمایت این اداره قرار دارند.

این اداره حمایت از هزار و ۵۰ نفر فرزند یتیم و محسنین را بر عهده دارد که از این تعداد ۵۷۴ نفر از فرزندان ایتام و ۴۷۶ نفر از فرزندان محسنین (۵۴۶ فرزند دختر و ۵۰۴ فرزند پسر) هستند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع استان هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌ های خلیج فارس گسترده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha