۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۵۵
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 85512220
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دومین حاجی کردستانی در سرزمین وحی درگذشت

۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۵۵
کد خبر: 85512220
دومین حاجی کردستانی در سرزمین وحی درگذشت
حاج سید محمد فاضل صادقی در مکه مکرمه درگذشت

سنندج- ایرنا- مدیرکل حج و زیارت کردستان گفت: زائر ۵۱ ساله اهل شهرستان بانه، پس از انجام اعمال و مناسک حج در سرزمین منا و مکه مکرمه درگذشت.

کاوه شیرزادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حاج سید محمد فاضل صادقی متولد سال ۱۳۵۲ اهل شهرستان بانه پس از انجام مناسک حج بدلیل ایست قلبی در سرزمین منا به لقاءالله پیوست.

وی با بیان اینکه این زائر با هماهنگی خانواده وی در مکه مکرمه به خاک سپرده شد، گفت: پیش از این نیز در چند روز گذشته عزیزه ناصری زائر ۸۲ ساله اهل شهرستان سنندج براثر ایست قلبی در مکه درگذشت.

مدیرکل حج و زیارت کردستان با اشاره به اینکه کاروان حج تمتع از کردستان از هفتم تا یازدهم خرداد به سرزمین وحی اعزام شدند، یادآور شد: امسال هزار و ۱۴۵ نفر از زائران کردستانی شامل ۶۰۸ نفر از بانوان و ۵۳۷ نفر از آقایان در قالب ۱۰ کاروان به این سفر معنوی مشرف شدند.

وی اضافه کرد: کاروان های حج تمتع امسال شامل ۹ کاروان اهل تسنن و یک کاروان اهل تشیع است از طریق ایستگاه پروازی همدان به این سفر معنوی اعزام شدند.

شیرزادی با بیان اینکه در این سفر معنوی ۳۲ نفر از عوامل و کارگزاران حج و زیارت زائران را همراهی می کنند، گفت: جوانترین زائر از استان کردستان ۱۶ سال و مسن‌ترین زائر نیز ۱۱۲ سال سن دارد و میانگین سنی زائران نیز ۶۴ سال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha