کیفیت هوای ۶ منطقه کلانشهر مشهد "پاک" است

۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۰۳
کد خبر: 85512207
کیفیت هوای ۶ منطقه کلانشهر مشهد "پاک" است

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌ رضوی گفت: کیفیت هوای ۶ منطقه کلانشهر مشهد در بیست و نهمین روز خردادماه ۱۴۰۳ در شرایط "پاک" برای تنفس شهروندان قرار دارد.

مهدی اله‌پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس هوای مناطق "سرافرازان، شهید آوینی، الهیه، تقی آباد، ویلا و ماشین ابزار" مشهد پاک است و کیفیت هوای ۱۷ منطقه دیگر دارای ایستگاه سنجش این شهر، در شرایط سالم قرار دارد.

وی ادامه داد: میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۵۷ نشانگر هوای سالم است و شاخص‌های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۶۸ از سالم بودن هوای این کلانشهر خبر می‌دهد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند.

اله پور ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت "پاک" و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت "سالم" است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای "آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان" و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای "آلودگی هوا برای همه سنین" محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha