۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۲:۰۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 85512111
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بار دیگر تظاهرات علیه نتانیاهو به خشونت کشیده شد/  بازداشت هشت معترض

تهران-ایرنا- تظاهرات دوشنبه شب در سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو به خشونت کشیده شد و نیروهای پلیس تل آویو به معترضان یورش بردند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های فلسطینی، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که در این تظاهرات هشت تن از معترضان از سوی پلیس این رژیم بازداشت شدند.

براساس این گزارش پلیس از آب پاش برای متفرق کردن تظاهرات استفاده کرده است.

به گزارش ایرنا، معترضان صهیونیست دوشنبه شب بار دیگر علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کرده و خواستار توافق با مقاومت فلسطین برای آزادی اسرا شدند.

معترضان که در مقابل کنست (پارلمان اسرائیل) دست به تظاهرات زده بودند، همچنین خواهان آزادی فوری اسرا و امضای توافق برای تبادل اسرا با مقاومت شدند.

منابع خبری رژیم صهیونیستی با گسترده خواندن این تظاهرات، شمار معترضان علیه دولت نتانیاهو در نزدیکی ساختمان کنست در قدس را بیش از ۱۵۰ هزار نفر تخمین زدند.

این دومین تظاهرات در سرزمین های اشغالی علیه نتانیاهو و کابینه وی در ۱۲ ساعت گذشته است.

تظاهرکنندگان صهیونیست صبح روز شنبه نیز با بستن خیابان‌های اصلی شهر بیت‌المقدس و هرتصلیا، برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی را خواستار شدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش دادند این تظاهرات صبح دوشنبه در بزرگراه شماره یک منتهی به بزرگراه شماره ۱۶ بیت المقدس برگزار شد و قرار است تظاهرات مشابهی در مناطق دیگر سرزمین های اشغالی برپا شود.

پایگاه صهیونیستی واللا نیز در این باره گزارش داد: تظاهرکنندگان همچنین بزرگراه شماره ۲ شهر هرتصلیا را نیز بستند و عبور و مرور در چهارراه گازیت در مسیر بزرگراه شماره ۴۵ و همچنین چهارراه یافور در نزدیکی شهر عکا را متوقف کردند.

تظاهرات معترضان صهیونیست از شامگاه شنبه در تل آویو آغاز شد و سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره تاکید کرد که خانواده‌های اسرای اسرائیلی و نظامیان کشته شده در نوار غزه پایان جنگ در چارچوب توافق مبادله اسرا با مقاومت را خواستار شدند.

این خانواده‌ها تاکید کردند که ادامه جنگ منجر به کشته شدن شمار بیشتری از اسرا و نظامیان اسرائیلی خواهد شد.

آن‌ها همچنین اعلام کردند که فرزندان ما در غزه کشته شدند و کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خود رها کرد اما هنوز اسرایی هستند که می‌توان آن‌ها را نجات داد.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که خانواده‌های اسرای اسرائیلی در غزه خواستار تعهد این رژیم به توقف جنگ به عنوان بخشی از توافق مبادله اسرا و آتش‌بس شدند.

رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه (۱۱ خرداد) ادعا کرد که رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده است و از طرفین خواست این فرصت را از دست نداده و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند؛ پیشنهادی که شامل آزادی اسرای صهیونیست و بازسازی غزه است.

بر اساس این طرح ادعایی، ابتدا یک آتش‌بس ۶ هفته‌ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمانی حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. با این‌ حال، اگر مذاکرات بیشتر از ۶ هفته به طول بینجامد، آتش‌بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha