معاون وزیر ورزش: هنر، نقش راهبردی در تقویت بنیان خانواده دارد

یزد- ایرنا- معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: عرصه فرهنگی و هنری نقش راهبردی در تقویت بنیان خانواده و الگوسازی در سبک زندگی ایرانی، اسلامی دارد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان یزد، " سینا کلهر " در آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه زندگی با محوریت ازدواج، خانواده، جوانی جمعیت و سبک زندگی ایرانی اسلامی در یزد افزود: یکی از مهمترین ابزارهایی که می‌تواند در حوزه جوانان به الگوسازی برای این قشر کمک کند هنر است.

وی در ادامه به بصری شدن دنیا و ابعاد آن پرداخت و بیان کرد: امروز عاطفه بر عقل و برهان غلبه کرده و همین باعث شده که سینما و تولید نمایش تاثیرگذاری روز افزونی در جوامع داشته باشد و باید از این فرصت شایسته در کشور استفاده کرد.

این مسئول با قدردانی از دست اندرکاران جشنواره خاطرنشان کرد: نگاه تک بعدی به زندگی بدون شک دارای آسیب است و لذت گرایی صرف در زندگی تنها یک بخش از آن را در بر گرفته و ضمن بر هم زدن تناسب زندگی سایر وجوه آن را مغفول می‌گذارد.

همچنین "مهران فاطمی" استاندار یزد به اهمیت بهره گیری از جلوه‌های فرهنگی، هنری و هنرمندان برای تقویت بنیان خانواده و افزایش جمعت و جوانی اشاره و گفت: باید بیش از گذشته با همکاری بخش‌های مختلف شاهد برگزاری جشنواره‌های مرتبط در استان باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد نیز با اشاره به فرایند شکل گیری جشنواره گفت: ۷۱۲ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال و در نهایت ۴۲ فیلم به بخش رقابت راه یافت.

" زهیر حاجی حسینی " با اشاره به اینکه جشنواره از ایده تا برگزاری تمام یزدی بود ادامه داد: این جشنواره تنها جشواره فیلم کشور است که به طور تخصصی به موضوع جوانی جمعیت پرداخته است.

وی ابراز امیدواری کرد که جشنواره که مورد تایید دولت سیزدهم بوده است در سال‌های آینده پرشکوه‌تر، موثرتر و با کمترین کاستی‌ها برگزار شود.

بنا بر اعلام هیات داوران جشنواره در بخش داستانی، فیلم کوتاه مورچه حائز رتبه نخست شد، فیلم ژان دوم و هادی رحیمدل کارگردان یزدی با فیلم گپ سوم شد.

همچنین در این بخش از صحرا اسداللهی کارگردان فیلم اسپاسم و آرین اعتمادی کارگردان فیلم رویای نیمه جان با اهدای لوح قدردانی شد.

عنوان نخست بخش مستند نصیب فرح زارع شد، الهام آقا لری کارگردان فیلم قهرمان، دوم و عیسی بابایی کارگردان فیلم یامان نیز سوم شد، در این بخش از سمیه کریمی برای فیلم برای من بمان تشکر شد.

در بخش یزد نوین از تمام فیلمسازان با اهدای جایزه تجلیل شد.

استان یزد ۶۰ هزار ورزشکار بیمه شده و یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha