آذربایجان‌غربی گرم‌تر می‌شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: روند افزایشی دمای هوا در آذربایجان‌غربی تداوم دارد و طی روزهای آینده دمای هوا سه تا چهار درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند.

اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در کنار افزایش دما، فعالیت امواج ناپایدار بارشی به صورت افزایش ابر، بارش باران بهاری و رعد و برق در مناطق شمال استان تداوم دارد و در مناطق جنوب نیز وزش باد و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به بارش باران طی شبانه روز گذشته در برخی مناطق استان اضافه کرد: در این مدت بیشترین بارش در ارومیه ۷.۱ میلی‌متر ثبت شده و بارش ها در سلماس ۴.۵ میلی‌متر، ماکو ۲.۸ میلی‌متر، میاندوآب ۱.۵ میلی‌متر، چالدران ۱.۴ میلی‌متر و تکاب کمتر یک میلی‌متر گزارش شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در شبانه‌روز گذشته پلدشت با حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد، گرمترین و تکاب با حداقل دمای ۹ درجه سانتی گراد خنک ترین شهرهای آذربایجان‌غربی بود؛ در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۱۶ و ۳۴ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

وی اظهار کرد: این وضعیت آب و هوایی در آذربایجان‌غربی تا روزهای پایانی هفته جاری تداوم دارد.

به گزارش ایرنا، ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha