۲۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 877
کد خبر: 85511806
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی اردبیل هشدار نارنجی صادر کرد

۲۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۴۱
کد خبر: 85511806
هواشناسی اردبیل هشدار نارنجی صادر کرد

اردبیل_ایرنا_اداره کل هواشناسی استان اردبیل ضمن اعلام هشدار نارنجی به شهروندان توصیه کرد از تردد و اطراق در مسیل ها و حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و پیرو هشدار اخیر هواشناسی استان ازدبیل، در ۲۴ ساعت گذشته بارندگی های رگباری در مناطقی از استان رخ داد که بیشترین بارش از خلخال با ۴۵ میلیمتر و مشگین شهر با ۳۴ میلیمتر به ثبت رسید.

بررسی نقشه های هواشناسی همچنان بیانگر تداوم ناپایداری های فصلی و محلی است به طوری که از امروز دوشنبه (۲۸ خرداد) تا اواخر روز چهارشنبه (۳۰ خرداد) طی ساعات بعدازظهر تا اوایل شب در مناطق مرکزی و جنوبی استان و شهرستان های گرمی و انگوت افزایش سرعت وزش باد همراه با رگبار باران (گاهی با رعدوبرق و احتمال تگرگ) پیش بینی می شود.

هواشناسی اردبیل در این اطلاعیه ضمن تاکید بر لزوم رعایت توصیه های صادر شده در هشدار سطح زرد (شماره ۱۰)، بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در هشدار جدید سطح نارنجی (شماره هفت) به ویژه در شهرستان های مشگین شهر، سرعین، نیر، کوثر و خلخال تاکید کرده است.

بر اساس این گزارش از لحاظ دمایی طی سه روز آینده اهالی شهرستان های پارس آباد، بیله سوار، اصلاندوز و کوثر شاهد حاکمیت هوای گرم خواهند بود ضمن اینکه در سایر مناطق استان تغییرات دمایی قابل ملاحظه انتظار نمی رود.

طی روزهای اخیر بارشهای سیل آسا و تگرگ خسارتهای گسترده ای به کشاورزان و باغداران شهرستانهای مشگین شهر و خلخال وارد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha