۲۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 5504
کد خبر: 85511796
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نتانیاهو شورای جنگ را منحل کرد

۲۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۱۸
کد خبر: 85511796
نتانیاهو شورای جنگ را منحل کرد

تهران – ایرنا – بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، امروز (دوشنبه) شورای جنگی این رژیم را منحل کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های فلسطینی، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: درپی درخواست ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی برای پیوستن به شورای جنگی، نخست وزیر این رژیم انحلال این شورا را به وزرای کابینه اعلام کرد.

این تحول پس از آن صورت می گیرد که بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی یکشنبه گذشته به طور رسمی استعفای خود را اعلام کرد و خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی، گفت: حضور در کابینه جنگ به خاطر سرنوشت مشترک بود نه شراکت سیاسی.

گادی آیزنکوت عضو دیگر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی نیز پس از گانتس به صورت رسمی استعفای خود و خروج از این کابینه را اعلام کرد.

به دنبال استعفای گانتس، ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی استعفای گانتس عضو کابینه جنگ این رژیم را فرصت بزرگی برای پیشروی و دستیابی اشغالگران به پیروزی دانست.

محافل امنیتی رژیم صهیونیستی که دیدگاهشان درباره جنگ علیه غزه به دیدگاه گانتس و آیزنکوت دو عضو شورای جنگ نزدیک تر است، نگران هستند که در صورت استعفای این دو نفر، نتانیاهو و بن گویر تصمیم گیرندگان اصلی در این شورا شوند.

به گزارش ایرنا، با گذشت هشت ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha