۳ تیر ۱۴۰۳، ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 85511772
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عموپورنگ: موفقیت نتیجه انتخاب‌های درست است/ درگیر فضای مجازی نشوید

تهران- ایرنا- داریوش فرضیایی در آئین رونمایی از پرتره عموپورنگ خطاب به کودکان گفت: انتخاب‌های درست است که شما را به موفقیت می‌رساند. بخشی از این موفقیت هم به پول بستگی دارد. از الان و در این سن لازم نیست که به فکر پول درآوردن باشید. شما کودک هستید و باید از کودکی و بازی با دوستان و خنده و تفریح لذت ببرید.

مجری محبوب کودکان سوژه نقاشی شد/ رونمایی از پرتره شاد عموپورنگ در یک جمع پرنشاط کودکانه/ داریوش فرضیایی: آغوش خانواده امن‌ترین جا برای کودکان است/ توصیه‌های عموپورنگ به بچه‌ها برای استفاده از فضای مجازی

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در یک محفل صمیمی و پرنشاط که با حضور داریوش فرضیایی (عموپورنگ) و جمعی از کودکان و خانواده‌های آنان برگزار شد، از تابلوی نقاشی پرتره این مجری و برنامه‌ساز حوزه کودک که توسط رعنا نیرومند کشیده شده بود رونمایی و به وی اهدا شد.

فرضیایی در این مراسم که در هتل پارسیان آزادی برپا شد، به همراه امیرمحمد متقیان به شکلی غیرمنتظره به جمع این کودکان پیوست که این اقدام غافلگیرانه با استقبال و خوشحالی فراوان آنها مواجه شد.

همخوانی قطعات موسیقی خاطره‌انگیز برنامه‌های عموپورنگ، برگزاری مسابقه با مشارکت بچه‌ها، طرح چیستان و نمایش نقاشی‌های کودکانه‌ای که کودکان حاضر در سالن به عموپورنگ اهدا کردند و صحبت درباره آنها از جمله اتفاقات این برنامه بود.

عموپورنگ همچنین در فاصله بین بخش‌های مختلف برنامه به همراه امیرمحمد، میز به میز به جمع کودکان و نوجوانان حاضر در این برنامه رفت و با اهدای شاخه گل و هدیه، با آنها به گفت وگو نشست.

عموپورنگ: موفقیت نتبجه انتخاب‌های درست است/ درگیر فضای مجازی نشوید

فرضیایی در این مراسم گفت: می‌خواهم این حرف‌ها را به یادگار از من داشته باشید و فراموش نکنید. امن‌ترین جا برای همه ما خانواده است. از زمانی که هر فردی خاطرات در ذهنش شکل می‌گیرد، همه اتفاقات قشنگ در کنار پدر و مادر رقم می‌خورد.

این مجری تلویزیون گفت: وقتی من به سن شما بودم، پدر و مادرم همیشه چند موضوع مهم را به من یادآوری می کردند؛ یکی این‌ که قدر وسایلی که در اختیار داری را بدان و مراقبشان باش. دوم این که کارهایی که در خانه به تو مربوط می‌شود و توانایی انجام آنها را داری، خودت انجام بده و به دوش دیگران نینداز. سوم این که همیشه در برخورد با اطرافیانت مهربان و مودب باش و در نهایت هم این که درست را بخوان.

هیچ چیزی را از پدر و مادر پنهان نکنید

عموپورنگ عنوان کرد: همیشه یادتان باشد که اگر مشکلی برایتان پیش آمد و یا سوالی داشتید، حتماً با پدر و مادر درمیان بگذارید؛ حتی اگر اشتباهی کردید یا اتفاق بدی را رقم زدید، نترسید و به آنها بگوئید. هیچ چیزی را از پدر و مادر پنهان نکنید. خود من وقتی بچه بودم، گاهی پیش می‌آمد که یکی از وسایل منزل را ناخواسته خراب کنم یا این که ظرف یا لیوانی از دستم می‌افتاد و می‌شکست و بلافاصله به مادرم می‌گفتم. با این که ناراحت بودم، اما چیزی را از آنها پنهان نمی‌کردم؛ چون پدرو مادرها واقعاً و از ته دل بچه‌ها را دوست دارند و خوشی و خوشحالی آنها را می‌خواهند. اولین و بهترین راهنمای ما در زندگی پدر و مادر هستند و بعدها معلم‌ها در مدرسه هم می‌توانند بخشی از این نقش را به عهده بگیرند.

انتخاب‌های درست است که شما را به موفقیت می‌رساند. بخشی از این موفقیت هم به پول بستگی دارد. از الان و در این سن لازم نیست که به فکر پول درآوردن باشیدوی افزود: در دوران کودکی هروقت که فرصت می‌کردم، دست مادرم را می‌بوسیدم یا او را در آغوش می‌گرفتم که این عادت خوب را تا الان هم دارم. بعد از خوردن غذا حتماً از مادرم تشکر می‌کردم و می‌گفتم که چه غذای خوش‌مزه‌ای درست کرده است. پدر من به رحمت خدا رفته و واقعاً دلتنگش هستم، وقتی ایشان از محل کار به خانه می‌آمد، به استقبالش می‌رفتم و سلام و خسته نباشید می‌گفتم. اگر چیزی می‌خواستم، به آنها فشار نمی‌آوردم.خواسته‌ام را در زمان خستگی پدرم به او نمی‌گفتم و می‌گذاشتم تا استراحت‌کند.

فرضیایی خطاب به کودکان و نوجوانان حاضر در سالن گفت: الان که درباره آرزوهایتان با من صحبت کردید، متوجه شدم خیلی‌ها دوست دارند پولدار شوند. بله، پولدارشدن خوب است، اما شیوه پولدار شدن هم مهم است. انتخاب‌های درست است که شما را به موفقیت می‌رساند. بخشی از این موفقیت هم به پول بستگی دارد. از الان و در این سن لازم نیست که به فکر پول درآوردن باشید. شما کودک هستید و باید از کودکی و بازی با دوستان و خنده و تفریح لذت ببرید.

توصیه‌های عموپورنگ برای فضای مجازی

وی افزود: خواهش دیگری هم که دارم این است که اینقدر درگیر بازی‌های موبایلی و فضای مجازی نشوید. من با این بازی‌ها مخالف نیستم، امّا استفاده زیاد از موبایل باعث می‌شود چشمان شما ضعیف شود، خوابتان به هم بخورد و در طول روز خسته و بی‌حوصله شوید. زمانی که ما بچه بودیم، اوقات فراغت‌مان را با نقاشی کشیدن، کاردستی و بازی‌های فکری و گروهی پر می‌کردیم که خیلی هم لذت‌بخش بود. اگر عموپورنگ را دوست دارید، قول بدهید که از این به بعد حداکثر یک ساعت در روز و آن هم با فاصله و نه به صورت یکسره، از بازی های موبایل استفاده کنید.

وی افزود: بچه‌های عزیزم، می‌دانم که بیش از هر کس دیگری با پدر و مادرتان صمیمی هستید، اما هیچ وقت بدون اجازه از تلفن همراه آنها استفاده نکنید، حالا چه پدر و مادر و چه اعضای خانواده و دوستان؛ حتماً باید آنها را در جریان بگذارید. بعضی از بچه‌ها بدون اجازه سراغ گوشی پدر و مادر می‌روند. این کار، خیلی خیلی بد است.

پس از پذیرایی از مهمانان خردسال این برنامه، نوبت به رونمایی از نقاشی پرتره عمو پورنگ شد. این تابلوی نقاشی رنگ و روغن، روی بوم پارچه‌ای و در اندازه ۸۰ در ۸۰ سانتی‌متر به قلم رعنا نیرومند کشیده شده بود و با حضور عمو پورنگ، امیرمحمد و خالق این اثر از آن پرده‌برداری شد؛ اتفاقی که با تشویق و همراهی کودکان حاضر در این مراسم همراه شد.

عموپورنگ: موفقیت نتبجه انتخاب‌های درست است/ درگیر فضای مجازی نشوید

پرتره‌ای از چهره خندان مجری محبوب

رعنا نیرومند که این اثر را در طی یک ماه نقاشی کرده بود و بانی برگزاری این مراسم نیز بود، ضمن تشکر از حضور فرضیایی و همه مهمانان در این مراسم گفت: عموپورنگ برای بچه‌ها یک شخصیت ماندگار و محبوب است. چهره‌ای است که بهترین سال‌های عمرش را که سرمایه‌ای بزرگ محسوب می‌شود صرف شادی و آموزش کودکان کرده است.

وی افزود: من دکتر داروساز هستم و داروخانه دارم؛ اما از کودکی به نقاشی علاقه داشتم. مدتی به خاطر ادامه تحصیل و بعد درگیر شدن در کار، فعالیت هنری‌ام را کاهش دادم. در دوران کرونا فرصتی دست داد تا برای این حوزه وقت بیشتری بگذارم و حتی مدارک بین‌المللی هنری را هم اخذ کردم. الان هم خوشحالم که خدا کمک کرد از این هنر برای تقدیر کوچکی از یک شخصیت بزرگ و فرهنگ‌ساز بهره ببرم. خلق این اثر که بر مبنای یک عکس خندان و پرنشاط از عموپورنگ کشیده شده، حدود یک ماه طول کشید و امروز در کنار بچه‌هایی که همیشه بیننده برنامه‌های عموپورنگ بوده‌اند، به ایشان تقدیم می‌شود.

فرضیایی هم ضمن تشکر از خالق این اثر گفت: این تابلو برای من قطعاً هدیه‌ای ارزشمند است و از خانم نیرومند و همسرشان و مجموعه‌ای که پیگیر برگزاری این مراسم بودند صمیمانه تشکر می‌کنم. اما بسیار مهم‌تر از این هدیه، حضور در جمع شما بچه‌های مهربان و خوشفکر بود. مطمئن هستم آینده ای خوب و روشن در انتظار شماست به شرط این که تلاش کنید؛به خانواده خودتان اعتماد کنید و احترام بگذارید و از مشکلات پیش رو هراس نداشته باشید.

امیرمحمد متقیان هم در صحبت‌های کوتاهی عنوان کرد: امروز در کنار شما و عموپورنگ واقعاً به من خوش گذشت. خوشحالم در کنار بچه‌های باهوش، خوش‌زبان، مودب و هنرمندی بودم که به من انرژی مثبت دادند. همکاری با عمو پورنگ که در دوران کودکی من رخ داد، برای من یک شانس و افتخار بزرگ بود و امیدوارم خدا کمک کند تا این همکاری همچنان ادامه پید

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha