۲۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 85511707
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ناپایداری های جوی در قزوین تا پایان هفته ادامه دارد

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: ناپایداری های جوی ناشی از گذر امواج تراز میانی جو در استان تا پایان هفته همچنان ادامه دارد.

مریم بهروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، گذر متناوب امواج تراز میانی باعث می شود که در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، در پاره ای مناطق وزش بادهای لحظه ای ، بارش های رگباری با احتمال رعد و برق را در سطح استان داشته باشیم.

به گفته این کارشناس هواشناسی، با توجه به وزش بادهای لحظه ای، به صورت محلی نیز پدیده گرد و خاک نیز پیش بینی شده است.

بهروزی خاطرنشان کرد: وزش بادهای به نسبت شدید روز گذشته باعث شد تا سرعت وزش باد در شهرستان تاکستان به ۷۶ کیلومتر بر ساعت برسد و در عین حال نیز بیشترین میزان بارش های روز گذشته در استان مربوط به ایستگاه سیردان در بخش طارم سفلی با پنج میلی متر بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در فصل بهار هستیم، به طور معمول و طبیعی با تشکیل ابرهای همرفتی، ناپایداری ها به صورت محلی از میزان و شدت بیشتری برخوردار می باشد.

بهروزی یادآور شد: در در شبانه روز گذشته آوج با ۱۱ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی و آبیک با ۳۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۶ تا ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha