باقری بر ضرورت اقدام مشترک کشورهای اسلامی جهت توقف جنگ غزه تاکید کرد

تهران-ایرنا- سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان بر ضرورت اقدام مشترک کشورهای اسلامی در فشار بر این رژیم برای توقف جنایاتش علیه فلسطینیان به ویژه در قالب سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد. 

به گزارش سیاست خارجی ایرنا، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در تماسی تلفنی امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان درباره همکاری‌های دوجانبه و آخرین وضعیت جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در این باریکه گفتگو کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران در کمک به افغانستان برای گذر از چالش ها و پیشرفت هر چه بیشتر این کشور، بر آمادگی ایران برای همکاری با افغانستان در زمینه های مختلف و تداوم کمک به مردم افغانستان تاکید کرد.

باقری همچنین با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و ابتکار حقوقی آفریقای جنوبی در شکایت از این رژیم نزد دادگاه لاهه و اقدام شماری از کشورهای جهان از جمله کشورهای آمریکای لاتین در قطع رابطه دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی، بر ضرورت اقدام مشترک کشورهای اسلامی در فشار بر این رژیم برای توقف جنایاتش علیه فلسطینیان به ویژه در قالب سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز در این تماس تلفنی با تبریک متقابل عید سعید قربان، به روابط خوب میان ایران و افغانستان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه بین تهران و کابل در زمینه های مختلف بیش از پیش گسترش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha