آیت‌الله علم‌الهدی: حفظ اقتدار نظام اسلامی در انتخابات مهم است
عکس آرشیوی است

مشهد -ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حفظ  اقتدار نظام، بزرگی و شرافت پیامبر و دین اسلام اهمیت داشته و مردم با این معیار باید در انتخابات شرکت کنند و به فردی رای دهند که بتواند این مسیر را ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید احمد علم الهدی روز دوشنبه در نماز عید قربان مشهد افزود: امروز نظام و انقلاب اسلامی ما محور شرافت برای پیامبر اسلام به حساب می آید و نفوذی که اکنون کشورمان در عرصه بین‌المللی دارد نشان این شرافت و بزرگی است، به گونه ای که نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی، دنیا و جهان اسلام را زیر و رو می کند.

وی ادامه داد: فلسطین اکنون خاکریز جهان اسلام در مقابل جهان کفر است و شاهد آن هستیم که مردم جهان بر خلاف بسیاری از دولت ها طرفدار مردم فلسطین شده اند، به گونه‌ای که در آمریکا مردم، دانشجویان و استادان دانشگاه با دولت خود برای حمایت از مردم فلسطین مبارزه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی و عمرانی موجود در کشور اظهار کرد: اکنون بزرگی و تاثیر کشورمان در دیپلماسی منطقه از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و رسیدن به این جایگاه به سادگی حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: به واسطه حادثه رخ داده برای رییس‌جمهور کشورمان بیش از ۱۰ کشور جهان اعلام عزای عمومی و پرچم کشور خود را به نشانه عزا نیمه برافراشته کردند و سران آن کشورها برای تشییع پیکر آیت الله رییسی به ایران آمدند.

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: سه سال قبل اقتدار دیپلماسی کنونی را نداشتیم زیرا به جای آنکه به دنبال ارتباط با ملت ها و مردم کشورهای مختلف باشیم، به دنبال ارتباط با دولت ها بودیم و در نهایت به برجامی رسیدیم که سرانجامی نداشت.

وی با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم لازم است در خصوص نوع دیپلماسی خود در جهان با مردم کشورمان سخن بگویند، گفت: آن هایی که شعار می دهند و اظهار می‌کنند تحریم ها را حل می کنیم باید چگونگی آن را بگویند، اگر مانند گذشته این مسیر را ادامه دهند، این ذلت و از دست دادن اقتدار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha