بیانیه جمعی از اعضای فراکسیون زنان مجلس: ملت ایران برای افزایش مشارکت نقش‌آفرینی کنند

تهران- ایرنا- جمعی از اعضای فراکسیون زنان مجلس برای برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات در بیانیه‌ای عنوان کردند: مردم ایران بارها در صحنه‌های سخت روزگار نشان دادند پای وطن دوستی و حفظ آرمان های انقلاب اسلامی محکم و استوار ایستاده‌اند و مهمترین پشتوانه و سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در متن بیانیه جمعی از اعضای فراکسیون زنان مجلس و بانوان فرهیخته کشور برای وحدت، همدلی و دعوت برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و رعایت اخلاق انتخاباتی توسط کاندیدای ریاست جمهوری آمده است: ملت عزیز ایران نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: «من سمع رجلاً ینادی یا للمسلمین...»

این بیانیه افزود: امام (رضوان الله علیه در یک جایی گفتند که دخالت در سیاست و در مقدرات اساسی کشور وظیفه زنان و تکلیف زنان است؛ (..) یعنی واجب کردند که زنها باید در مقدرات کشور و وظایف اساسی کشور دخالت کنند و وارد بشوند. (...) یعنی در این زمینه ها بین زن و مرد هیچ تفاوتی وجود ندارد.

اعضای فراکسیون زنان مجلس و بانوان فرهیخته کشور بیان کردند: در پرداختن به امور جامعه من أصبح ولم یهتم بأمور المسلمین فلیس بمسلم؛ اینکه فرمودند «لیس بمسلم»، یعنی چه زن باشد که چه مرد باشد. شما صبح می‌کنید زن خانه دارید، زن، کارمندید، زن شاغلید، زن صنعتگرید، هر کاری می کنید، باید به فکر جامعه باشید یعنی اهتمام داشته باشید که جامعه در چه وضعی است. ( ۰۶/۱۰/ ۱۴۰۲- دیدار با اقشار مختلف بانوان)

این بیانیه خاطرنشان کرد: بی‌شک اقتدار و عزت بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران که نتیجه ارشادات و زعامت مدبرانه مقام عظمای ولایت است برخاسته از قلب و دل تک تک ایرانیانی است که دل در گرو خاک وطن دارند و برای اعتلای آن در هر موقعیتی که باشند از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

اعضای فراکسیون زنان مجلس و بانوان فرهیخته کشور یادآور شدند: مردم ایران اسلامی جزء وفادارترین و نجیب‌ترین مردمانند که بارها در صحنه‌های سخت روزگار نشان دادند پای وطن دوستی و حفظ آرمان های انقلاب اسلامی محکم و استوار ایستاده‌اند. مردمی که مهمترین پشتوانه و سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و دست پرورده مادرانی که معنای بلند الگوی سوم زن را عینیت بخشیدند.

این بیانیه تصریح کرد: الگویی که زن را در مرکز می‌بیند نه در حاشیه و اما امروز در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری که با شهادت شهید جمهور در حال برگزاری است نقش زنان و مادران ایران اسلامی مهمتر از قبل در جهت تکمیل حماسه حضور و شکوه مشارکت، «میدانداری» است.

اعضای فراکسیون زنان مجلس و بانوان فرهیخته کشور عنوان کردند: فلذا ما زنان پیشران انقلاب اسلامی به پشتوانه مادران دلسوز وطن، زنان متخصص، خانواده صبور و مقاوم شهدا و دختران جوان از تمامی آحاد ملت شریف ایران عزیز می‌خواهیم که در این گذر حساس و سرنوشت‌ساز تاریخ کشور در جهت افزایش مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات پیش رو قدم برداشته و نقش‌آفرینی کنند.

این بیانیه افزود: ضمن تقدیر از تکلیف مداری نامزدها، رعایت اخلاق انتخاباتی و موازین انصاف را در عرصه رقابت از ایشان انتظار داریم. همچنین همه نامزدهای جبهه انقلاب را دعوت به وحدت و همدلی و یکپارچگی می نمائیم تا آحاد مردم ولایتمدار و انقلابی حول اجماع جبهه انقلاب، مشارکت حداکثری خویش را رقم بزنند.

امید آنکه انتخابات پیش رو (۸ تیرماه) مکمل حماسه بدرقه شهیدان پرواز اردیبهشت باشد.
والعاقبة للمتقین

۱- سمیه رفیعی
۲ - فاطمه محمدبیگی
۳- زهره سادات لاجوردی
۴- فاطمه مقصودی
۵- الهام آبنیکی
- زهرا خدادادی
۷- زینب قیصری
۸- شهین جهانگیری
۹- عصمت باروتی
١٠- الهام اکبری
۱۱- طهورا نوروزی
۱۲- فرشته روح افزا
۱۳ - ایران رکن آبادی
۱۴- آسیه شریعت نژاد
۱۵ - محبوبه قهرمانی
۱۶ - مریم کارگرنجفی
۱۷- لاله افتخاری
۱۸- فاطمه گنجی
۱۹ - نرجس بختیار خلج
۲۰ - مرضیه سادات هاشمی علیا
۲۱ - محدث تک فلاح
۲۲ - فائزه عظیم زاده اردبیلی
۲۳ - مهتاب نیکو
۲۴ - خاطره استاد رضایی
۲۵ - آرزو فهیمی
۲۶- معصومه آباد
۲۷ تکتم سیدآبادی
۲۸- طیبه خاک گرد
۲۹ - طاهره سیدی
۳۰- سوده شهرستانی
۳۱ - معصومه حاج حسینی.

۳۲- زهرا عبدالهی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha