۱۲.۷ هکتار زمین بعد از ۳۰ سال به مردم خرم‌آباد بازگردانده شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۱۲.۷ هکتار زمین شهری بعد از ۳۰ سال با مصوبه سفر آذرماه ۱۴۰۰ رییس‌جمهور شهید و پیگیری‌های مستمر، رفع تداخل و به مردم خرم آباد بازگردانده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهزاد شاکرمی شامگاه یکشنبه در حاشیه آیین واگذاری این اراضی در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از ۳۰ سال گذشته حدود ۱۳ هکتار زمین مردم استان لرستان در قالب اراضی ملی واگیر شده بود و ۳۰۰ خانوار در این مدت پیگیر بازپس‌گیری زمین و اعاده حق خود بودند.

وی اظهار داشت: پیگیری این مهم و تعیین تکلیف مردم جزو تاکیدات رییس جمهور شهید و مصوبه سفر وی به لرستان بود که در نهایت با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، سازمان منابع طبیعی و جنگل ها و ثبت اسناد، طی یک فرآیند سخت، پیچیده و کارشناسی شده با تلاش اعضای کمیسیون رفع تداخلات استان حدود ۱۳ هکتار زمین را که به اشتباه دولتی شده بود به مردم بازگردانده شد.

وی بیان کرد: در این راستا یکی از اقدامات و خدمات بسیار مهم شهید رییسی به ثمر نشست و زمین های منطقه دره گرم در سه محله آفتاب، فروغ و برخی کوچه های بوستان برای اولین بار در کشور بدون هیچگونه دریافت هزینه ای از مردم آزاد و رفع تداخل شد.

شاکرمی افزود: مالکان این اراضی می توانند برای صدور مجوز ساخت و پروانه ساختمانی به شهرداری مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha