۶ صندوق اخذ رأی برای هموطنان ایرانی در روسیه پیش‌بینی شد + نشانی
عکس از آرشیو

مسکو- ایرنا- سفارت ایران در مسکو اعلام کرد: ۶ صندوق برای اخذ رأی هموطنان ایرانی در روسیه پیش‌بینی شده است و آنان می‌توانند روز جمعه هشتم تیرماه (۲۸ ژوئن) با مراجعه به نشانی‌های اعلام شده، در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌ جمهوری اسلامی ایران مشارکت کنند.

به گزارش ایرنا، این سفارتخانه از همه هموطنان واجد شرایط دعوت می‌شود با شرکت در این انتخابات و با مشارکت ارزشمند خود، در انتخاب رئیس جمهور جدید و سرنوشت کشور سهیم باشند.
بنا بر اطلاعیه منتشره، سفارت و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در مسکو، آستراخان و کازان جهت اخذ آرای هموطنان عزیز در فدراسیون روسیه صندوق های (ثابت و سیار) اخذ رأی را در شهرهای زیر مستقر خواهند کرد:

الف) شهرهای واقع در حوزه سفارت مسکو (صندوق‌ ثابت):
۱. مسکو؛ مدرسه پیام امام خمینی (ره) به نشانی لنینسکی پراسپکت، خیابان نواتروف شماره ۱۱ (صندوق ثابت)
۲. سن‌پترزبورگ؛ دفتر همکاری‌های بین الملل انجمن دوستی ایران و روسیه: به نشانی لیتی نی پراسیکت، شماره ۶۰ طبقه دوم (صندوق ثابت)

ب) شهرهای واقع در حوزه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران آستراخان (صندوق ثابت و سیار):
۱. آستراخان در محل سرکنسولگری (صندوق ثابت )
۲. بنادر دریایی آستراخان (صندوق سیار )

ج) شهرهای واقع در حوزه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران_کازان(صندوق‌های ثابت و سیار):
۱.شهر کازان در محل سرکنسول گری(صندوق ثابت)
۲. شهر چباکساری جمهوری چواشیا (صندوق سیار)

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیر ماه سال جاری برگزار خواهد شد. دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و داشتن ۱۸ سال تمام (متولدین پیش از تاریخ ۰۸/۰۴ /۱۳۸۵) از جمله شرایط شرکت کنندگان در انتخابات برای رای دادن است.
واجدان شرایط باید برای شرکت در انتخابات، شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، اما ایرانیان خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی در انتخابات شرکت کنند.

پیش از این، رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور گفت: از ۱۳۸ نمایندگی ایران که در خارج از کشور فعال هستند، نامه‌هایی را برای ارسال اقلام لازم انتخاباتی دریافت کردیم که پس از هماهنگی دوستان با وزارت کشور، تعرفه‌های لازم برای بیش از ۳۴۴ صندوق اخد رای ارسال شد.
علیرضا محمودی تصریح کرد: بازخوردهای دریافتی ما حاکی از حضور پرشور هموطنان در محل صندوق های اخذ رأی است. لازم به ذکر است که در آمریکا بیش از ۳۰ صندوق اخذ رای داریم که بیشترین میزان صندوق رأی ما است.
مدیرکل کنسولی وزارت‌ امور خارجه‌ افزود: انتخابات بر اساس قانون راس ساعت مشخصی شروع می‌شود و بر اساس ساعت محلی برای اتباع ایرانی درب‌های محل اخذ رای باز می‌شود. در برخی از کشورهایی که ساعتشان جلوتر از ما است بر اساس همان ساعت محلی رای‌ها اخذ می‌شود. پس از پایان ساعت رای گیری بر اساس قانون همکاران من صندوق‌ها را باز می‌کنند و شمارش می‌کنند و نتیجه به وزارت کشور ارسال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha