۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۸:۰۲
کد خبر: 85511363
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه موقت قزوین: خواندن دعای عرفه یعنی شکرگزاری نعمات الهی 

قزوین - ایرنا - امام جمعه موقت قزوین گفت: دعای عرفه دعای شاکرین است و بنده شاکر می تواند بفهمد که سیدالشهدا چگونه با خدای خود حرف می زند و شکر نعمات را به جای می آورد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید مهدی خضری عصر یکشنبه در مراسم روز عرفه که در حسینیه آمنه خاتون قزوین برگزار شد، اظهار کرد: عرفه روز شناخت و دعای عرفه، دعای تفکر است و فرق بسیاری بین دعا کردن و دعا خواندن وجود دارد چرا که باید از عمق جان معنای آن را فهم کرد.

وی ادامه داد: امروز دعای عرفه را می خوانیم و باید به آن معرفت پیدا کنیم، نعمت ها را ببینیم تا بتوانیم شکرگزار باشیم.

حجت‌الاسلام خضری خاطرنشان کرد: عرفه یعنی برگشت به مسیر الهی و امروز هم اگر از دور هم سلام کنید، زائر امام حسین (ع) هستید.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: قرآن کتاب دستاوردهای خدا است و انسان با گفتن ذکر می خواهد این دست آوردهای الهی را برای خود یادآوری کند.

به گفته وی، نعمت های خداوند بی شمار است و برنامه انسان باید این باشد که به نعمت های خدا فکر کند.

حجت الاسلام خضری با بیان اینکه بدن انسان یک مرکب است و خداوند تغذیه آن را آماده کرده، افزود: تمام دانشمندان عالم در مورد بدن انسان متعجب هستند و خداوند می خواهد انسان جزیی تر به امکاناتی که عطا کرده فکر کند.

امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: خداوند غنی است و نیازی به شکر انسان ندارد اما اگر انسان شاکر نباید ارزش خود را پایین می آورد و اکنون باید شکرگزار باشیم که در حکومت طاعونی به سر نمی بریم که بخواهیم ته چاه سینه زنی کنیم بلکه در دوره ای هستیم که در هر کوی و برزن می توانیم عزاداری داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha