چرا آمدم

تهران- ایرنا- مستندی از تصاویر آرشیوی از سابقه و پرونده‌هایی که کمتر از آن شنیده‌ایم؛ آنچه که «رو به دوربین» گفته شد؛ تقدیر الهی و تجربه‌هایی گران؛ تاوانش را هم داده است؛ مصطفی پورمحمدی از دلیل آمدن به صحنه انتخابات می‌گوید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مستند مصطفی پورمحمدی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از تاریخ تولد و تحصیل او آغاز می‌شود؛ «متولد ۱۳۳۸ هستم؛ در ۱۲ سالگی طلبگی را شروع کرد در مدرسه حقانی تحت سرپرستی آیت الله شهید قدوسی با مدیریت آیت الله شهید بهشتی؛ دورانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری از آن به عنوان روزهای پرخاطره یاد کرد»

تصاویر با انتشار عکس‌هایی از امام راحل(ره)، دوران دفاع مقدس و روزهای پس از آن، دنبال می‌شود، یک سخنرانی پرهیجان و جنجالی در مجلس؛ او از آغاز فعالیت در دادستانی کل، تهران و ماموریت های استانی می‌گوید؛ و زمستان سال ۵۸ که به عنوان دادستان انقلاب در مسجد سلیمان و چند شهر در استان خوزستان منصوب می‌شود.

تصاویری از دوران فعالیت و خدمت در دولت های مختلف از دولت سازندگی گرفته تا دولت مردمی؛ پورمحمدی در این مستند از یک گزارش حساس در یک جلسه کاری مهم با امام راحل سخن می‌گوید که منجر به فرمان ۸ ماده‌ای بنیانگذار کبیر انقلاب شد.

این مستند حاوی تصاویری از سخنرانی‌های مختلف پورمحمدی در جلسات به‌ویژه جلسات غیرعلنی مجلس است که در آن به اقدام‌های مهم خود در دوران بازرسی کل کشور، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و ... اشاره می‌کند.

گریزی به زندگی شخصی نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم اشاره دارد؛ همسری که در کنار خانه‌داری، البته مدیر هم است؛ بیش از ۲۵ هزار مددجوی بهزیستی را در قم تحت پوشش دارد و مجموعه‌هایی را مدیریت کرده است.

از رزومه کاری خود می‌گوید، مسئولیت در سازمان ضدجاسوسی وزارت اطلاعات، ماموریت در استان‌های غربی کشور در نهایت پرونده جنایتکارانه منافقین که از آن به عنوان «موضوع ویژه» یاد کرد.

نامه صدام حسین به آیت الله هاشمی رفسنجانی برای اجرای قطعنامه ۱۹۷۵، کنار گذاشته شدن از دولت اصلاحات و در ادامه آغاز فعالیت در وزارت کشور در دولت احمدی نژاد، و اجرای سهمیه بندی بنزین به عنوان اولین پروژه بزرگ دولت الکترونیک؛ از بخش های مهمی است که در این مستند اشاره می شود.

عدالت و ایستادن بر موضوع تاوان دارد

از دولت مهرورزی هم کنار گذاشته می شود، «به من پیام دادند که یا کوتاه بیا یا با شما برخورد خواهیم کرد». او می‌گوید: «عدالت و ایستادن بر موضوع تاوان دارد» در پرونده‌ای می‌خواهند از او بازجویی کنند، اما چون سمت دارد، می گویند ابتدا باید کناره گذاشته شوی؛ یا کتبی بنویس؛ و او می‌نویسد که «از من بازجویی و تحقیق کنید»

چرایی آمدن به صحنه

امروز چرا آمدم؟ حجت‌الاسلام پورمحمدی در این مستند می‌گوید: حادثه ناگواری اتفاق افتاد که شهادت برادر عزیزم شهید رئیسی بود؛ تمام تجربه هایم و نکات مثبتم در دولت ها را به کار خواهم گرفت. تجربه زیادی دارم تا آگاهی و شناخت خودم را در اختیار مردم عزیزم که بسیار مدیون آنها هستم قرار دهم و به امنیت داخلی و خارجی و ملی کشور بیافزایم.

تصاویری از سردار سلیمانی پخش می شود، و در ادامه حجت‌الاسلام پورمحمدی از «دولت قرار» و قرار با مردم می‌گوید و اینکه می‌خواهیم با همه مردم در ایران در کنار هم در همه عرصه ها خوب زندگی کنیم...» و با تصویر زیبایی از مرقد مطهر امام هشتم پایان بندی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha