نوای عرفه در حرم مطهر رضوی

۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۷:۴۳
کد خبر: 85511330
نوای عرفه در حرم مطهر رضوی

مشهد- ایرنا- صحن و سرای هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت در روز عرفه کانون تجمع بندگانی است که از صحرای عرفات دور هستند، اما از بارگاه نور و از کیلومترها فاصله، هم نوا با زائران خانه خدا با قرائت دعای عرفه به استغاثه پرداختند.  

به گزارش ایرنا، نهم ذی الحجه در صحرای عرفات شور خاصی برپا است، استغفار و استغاثه و ناله مسلمانان در روز عرفه در صحرای عرفات تا آسمان‌ می رود، جاماندگان از حج نبوی نیز عصر امروز (یکشنبه) با گردهم آمدن در مضجع نور در کنار سلطان خراسان نوای توبه و استغاثه را سر داده و از آفریدگار خود طلب عفو دارند.

فرازهایی از دعای عرفه و زمزمه «لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الْوَجِلِینَ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الرَّاجِینَ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الرَّاغِبِین» در گوشه و کنار حرم مطهر امام رضا (ع) طنین انداز است و زائران و مجاوران در صفوف به هم پیوسته با دست‌های رو به آسمان فرازهای دعای عرفه را قرائت می کنند.

اقشار مختلف از پیر و جوان، زن و مرد و کودک و نوجوان عصر امروز خود را به بارگاه ضامن آهو رسانده اند تا این امام مهربان و غریب را واسطه بین خود و خداوند در توبه و استغاثه قرار دهند، اشک ها از گوشه چشم ها جاری است، روضه ابا عبدالله الحسین (ع) نیز حال و هوای متفاوتی به این مراسم داده است.

در گوشه دیگری از مضجع شریف رضوی، در دارالهدایه حرم مطهر رضوی، ناشنوایان با خلوص نیت، مراسم قرائت دعای عرفه را برپا کرده اند و با زبان اشاره به درگاه پروردگار خود مناجات می کنند.
زائران عرب زبان نیز در رواق دارالمرحمه و زائران اردو زبان هم در رواق مبارکه غدیر به مرثیه سرایی و قرائت دعای عرفه پرداخته اند و امروز نوای العفو، العفو در گوشه و کنار صحن و سرای بارگاه امام رضا (ع) طنین انداز است.

همچنین همزمان با روز عرفه یکشنبه ۲۷ خرداد ماه شبکه سلامت سیما، دعای پرفیض عرفه حرم مطهر رضوی را از ساعت ۱۶:۱۵ ویژه ناشنوایان پخش کرد.

مراسم دعای عرفه حرم مطهر رضوی بانوای «حاج مهدی سروری» از شبکه‌های قرآن و معارف سیما، شبکه استان خراسان رضوی، رضوی تی وی و رادیو زیارت به صورت زنده روی آنتن رفت.

همچنین این محفل نورانی از شبکه‌های خارجی از جمله شبکه جهانی امام رضا(ع)، شبکه ۱۴ ترکیه، شبکه ثقلین و شبکه ولایت برای دلدادگان به اهل بیت(ع)به صورت مستقیم پخش شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha