۳۵۰ کیلومتر از کوچه و معابر محلات حاشیه نشین کرمانشاه خاکی است

کرمانشاه - ایرنا - شهردار کرمانشاه می‌گوید که این شهر ۳۵۰ هزار متر مربع (۳۵۰ کیلومتر) معابر خاکی در محلات حاشیه نشین دارد که آسفالت آن نیازمند پنج هزار تن قیر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نادر نوروزی روز یکشنبه در ستاد بازآفرینی شهری کرمانشاه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در استانداری بیان کرد: هزار و ۲۰۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری و نیز ۳۵۰ هکتار بافت ارزشمند تاریخی در شهر کرمانشاه وجود دارد که با قوانین میراث فرهنگی در ارتباط است.

نوروزی گفت: شهر کرمانشاه ۲۶ شهرک دارد که عمده بافت این شهرک‌ها ناکارآمد و فاقد ضوابط شهرسازی است.

وی افزود: تمرکز ما بر این ۲۶ شهرک و مناطق حاشیه نشین بوده تا آنها را از بن بست خارج کنیم به همین منظور ۲۳ کیلومتر راه دسترسی ساخته ایم و با این کار توانستیم ۱۷ شهرک را از بن بست خارج کنیم.

وی حجم کارهای انجام شده را اجرای ۲۸۰ هزار تن آسفالت عنوان کرد و ادامه داد: هم اکنون نیز درخواست ۶۰۰ تن قیر را در سامانه ثبت کرده ایم.

شهردار کرمانشاه در خصوص صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده نیز گفت: مشکل اصلی صدور پروانه تاخیر سایر دستگاه های خدمت رسان در پاسخگویی است و گرنه شهرداری یک هفته ای پروانه صادر می کند.

وی همچنین محدودیت ساخت طبقات در بافت‌های فرسوده را یکی از موانع ساخت در این محیط‌ها دانست که به گفته او از این محدودیت کاسته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha