افزایش ۹ هزار مگاواتی مصرف برق

۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۴۳
کد خبر: 85511187
افزایش ۹ هزار مگاواتی مصرف برق

 تهران- ایرنا- مصرف برق کشور روز گذشته هم روند افزایشی خود را دنبال کرد به‌گونه‌ای که نسبت به زمان مشابه سال گذشته بیش از ۹ هزار مگاوات افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، روز گذشته و در نخستین روز کاری هفته جاری روند مصرف برق گرچه اندکی از شدت گرما کاسته شد اما مصرف افزایشی شد.

بر اساس آمار تازه شرکت مدیریت شبکه برق کشور روز گذشته در ساعت ۱۴ و ۷ دقیقه میزان مصرف برق به ۶۹ هزار و ۱۵۳ مگاوات رسید.

این در حالی است که در زمان مشابه سال گذشته این رقم ۵۹ هزار و ۳۷۶ مگاوات بود که نشان از رشد بیش از ۹ هزار مگاواتی دارد.

شب گذشته نیز مصرف برق نسبت به زمان مشابه سال گذشته بیش از ۷ هزار مگاوات افزایش داشت.

شب گذشته در ساعت ۲۰ و ۳۱ دقیقه میزان مصرف برق به عدد ۶۵ هزار و ۶۲۶ مگاوات رسید و این در حالی بود که سال گذشته در همین بازه زمانی عدد مصرف ۵۷ هزار و ۸۵۲ مگاوات بود که رشد بیش از ۷ هزار مگاواتی دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، امسال هم وزارت نیرو باهدف تأمین برق پایدار برای همه مشترکان صنعت برق و نیز داشتن تابستانی بدون خاموشی ۱۸۰ برنامه عملیاتی تدوین و اجرایی کرده است. این برنامه‌ها در زمینه توسعه ظرفیت نیروگاهی، خطوط و پست‌های برق و فرهنگ‌سازی برای نهادینه‌سازی مصرف برق است.

همچنین شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) هم باهدف تسهیل کار برای مشترکان و آگاهی از چگونگی شرکت در جوایز اقدام به راه‌اندازی پویشی به نام باانرژی کرده است.

طبق اعلام توانیر، پویش باانرژی باهدف مشارکت هر چه بیشتر مردم در جریان‌سازی فرهنگی برای بهبود روش‌های مصرف برق به‌عنوان یک انرژی گران‌بها در جامعه راه‌اندازی شده است. به مشارکت‌کنندگان در این پویش جوایز ارزشمندی از جمله ۳۰۰ خودرو و هزاران کمک‌هزینه خرید لوازم‌خانگی، برقی و الکترونیکی به‌قیدقرعه اهدا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، تخفیف در قبوض برق افراد دارای صرفه‌جویی به‌صورت قطعی تا سقف رایگان شدن قبض اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha