توضیح دبیر فدراسیون کشتی در رابطه با اعزام قاسم‌پور به ایتالیا

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون کشتی گفت: کامران قاسم‌پور براساس چرخه انتخابی تیم ملی به ایتالیا اعزام شد.

به گزارش ایرنا، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی روز یکشنبه در پاسخ به برخی انتقادها در خصوص اعزام کامران قاسم‌پور به ایتالیا اظهار داشت: براساس چرخه انتخابی تیم ملی، قاسم‌پور در مسابقات رنکینگ کرواسی در وزن ۹۷ کیلوگرم به میدان رفت و پس از آن به دلیل مصدومیت و سرماخوردگی نتوانست در دیگر میادین بین‌المللی شرکت کند و نزدیک به ۶ ماه بود که در هیچ رقابت رسمی شرکت نکرده بود.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی کادر فنی، حضور قاسم‌پور در ایتالیا از قبل برنامه‌ریزی شده بود تا اگر احیانا، حسن یزدانی به دلیل آسیب دیدگی نتوانست در وزن ۸۶ کیلوگرم به میدان برود، او در این تورنمنت محک بخورد.

دبیر فدراسیون کشتی تصریح کرد: خوشبختانه یزدانی بازگشت پرقدرتی داشت و به همین دلیل کادر فنی تصمیم گرفت بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی، قاسم‌پور در وزن ۹۲ کیلوگرم به میدان برود و وی این فرصت را دارد که به صورت رو در رو یا اعزام به یک رقابت بین‌المللی با امیرحسین فیروزپور قهرمان کشور و آسیا مسابقه انتخابی داشته باشد و ما نیز منتظر تصمیم کادر فنی در این زمینه هستیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی در پایان در مورد حضور سرمربی تیم ملی در ایتالیا خاطرنشان کرد: قصد بر این بود که یکی از مربیان همراه قاسم‌پور به ایتالیا برود که متأسفانه روادید وی صادر نشد و محسن کاوه از مجارستان راهی ایتالیا شد تا در کنار این کشتی‌گیر باشد.

پیکارهای کشتی آزاد متئو پلیکونه ایتالیا در حالی روز گذشته در جزیره ساساری ایتالیا برگزار شد که کامران قاسم‌پور تنها نماینده کشورمان در این پیکارها بود. دارنده ۲ مدال طلای جهان در حالی روز گذشته به مصاف حریفان رفت که تنها ۵ نفر در وزن ۹۲ کیلوگرم حضور داشتند و یکی از رقبا نیز مقابل قاسم‌پور حاضر نشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha