اختصاص سهمیه‌های کشتی روسیه و بلاروس به دیگر کشورها

تهران- ایرنا- اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که سهمیه‌ کشتی‌گیران روسی که از حضور در المپیک پاریس محروم هستند به کشورهای دیگر داده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، کمیته بین‌المللی المپیک روز گذشته لیست کشتی‌گیران روسی را که مجوز حضور در بازی‌های المپیک پاریس را دارند، منتشر کرد.

در لیست منتشر شده نامی از عبدالرشید سعدالله‌یف، زائور اوگویف، زائوربک سیداکوف، سرگی سیمینوف و خبیب گادژی ماگمادوف دیده نمی‌شود.

ناچین مونگوش، شامیل ممدوف، ارسلان باگایف و عبدالله کوربانوف در کشتی آزاد و در رشته فرنگی آلان اوستایف، ماگومد مورتازالیف به همراه چهار کشتی‌گیر زن مجوز حضور در المپیک را دریافت کرده‌اند. تیم ملی روسیه در کشتی آزاد ۶ سهمیه کسب کرده بود که با توجه به لیست اعلام شده نمی‌توانند از سهمیه‌های وزن‌های ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم استفاده کند.

اتحادیه جهانی کشتی بعد از تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک در خصوص محرومیت شمار زیادی از کشتی‌گیران روسیه و بلاروس از المپیک اعلام کرد: سهمیه‌های این دو کشور در اوزانی که کمیته بین‌المللی المپیک با حضور کشتی‌گیرانشان در المپیک مخالفت کرده است طبق اولویت در اختیار کشورهای دیگر که طبق گزینشی المپیک واجد شرایط هستند، تعلق می‌گیرد تا لطمه‌ای به تعداد ۱۶ کشتی‌گیر در هر وزن المپیک پاریس وارد نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha