ساخت و تحویل بیش از ۲۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا - دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان گفت: ۲۵ هزار و ۸۴۱ واحد مسکونی به همت دولت سیزدهم در سراسر این استان تحویل شهروندان شد.

عطاء اله اکبری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح نهضت ملی مسکن با توجه به کمبود مسکن در کشور به ازای ساخت هر سال یک میلیون واحد جهت کاهش فاصله عرضه و تقاضا، کنترل قیمت مسکن و اجاره بها در دولت سیزدهم تهیه و ابلاغ و مقرر شد این واحدها با روش های مختلف از قبیل مسکن حمایتی با واگذاری زمین دولتی به صورت اجاره ۹۹ ساله، خود مالکین با بهره مندی از تسهیلات بانکی این طرح، نوسازی بافت های فرسوده با ارائه مشوق ها و تخفیفات مختلف، مسکن روستایی و سایر روش ها ساخته شود.
وی ادامه داد: در این راستا سهمیه سیستان و بلوچستان در این طرح حدود ۱۴۲ هزار واحد در چهار سال تعیین شد که با اجرای موفق طرح و پیشتازی این استان در خردادماه جاری با حضور مقام عالی وزارت ۲۵ هزار و ۸۴۱ واحد شامل ۲ هزار و ۳۳۷ واحد حمایتی، یک‌هزار و ۴۵۱ واحد بافت فرسوده، ۱۹۸ واحد خودمالکین، ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد روستایی و هفت هزار و ۶۵۵ واحد سایر طرح ها از قبیل مسکن محرومان، جوانی جمعیت، اقشار ویژه، و چهار فرزندی به بهره برداری رسید.
دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان گفت: طرح نهضت ملی مسکن یکی از راهکارهای دولت سیزدهم برای خانه دار شدن مستاجران و اقشار ضعیف بود که با پیگیری های لازم، اقدامات موثری برای تامین زمین و ساخت در این استان آن انجام شده است.
وی تاکید کرد: با تاکید دولت سیزدهم بر توانمند سازی تعاونی ها در ساخت پروژه های طرح نهضت ملی مسکن این استان از ظرفیت ها تعاونی ها استفاده شد که نقش مهمی در اجرای سریع کار داشت.
اکبری از اشتغال بیش از ۴۱ هزار و ۵۲۵ نفر در پروژه های در دست ساخت طرح نهضت ملی مسکن این استان خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha