حضور حداکثری پای صندوق رای تثبیت جایگاه ارتقا یافته ایران اسلامی در دنیا است

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: امروز جایگاه ایران اسلامی در دنیا ارتقا یافته و قدرت در حال تغییر از غرب به شرق است و در این دوره حساس نگاه دنیا به حضور حداکثری مردم ایران اسلامی پای صندوق‌های رای است.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار «مرتضی عمومهدی» روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی به منظور مشارکت حداکثری در انتخابات در جمع خبرنگاران در اراک، با تاکید بر اینکه خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی در حال حرکت به سوی قله تمدن نوین اسلامی است.

وی با بیان اینکه تحقق مردم سالاری دینی با تحقق انقلاب اسلامی ممکن می‌شود، عنوان کرد: ایده انقلاب و گفتمان امامین انقلاب برای حاکمیت دینی برای احقاق موضوع مردم‌سالاری است، باید توجه داشت خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است، تمدنی که در آن علم همراه با اخلاق، قدرت سیاسی و عدالت باشد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه بسیج مظهر تحقق مردم سالاری دینی است، تصریح کرد: بسیج از مردم، با مردم و برای مردم است و به عنوان یک مجموعه بزرگ مردم نهاد و ولایتمدار برای رفع مشکلات کشور همیشه آماده است.

سردار عمومهدی با اشاره به ۲ بُعد مردم سالاری دینی در کشور، گفت: مردم سالاری دینی یک بُعد شعاری دارد که حکمرانان و کاندیدای انتخاباتی در دوره‌های مختلف انتخابات برای جلب رای مردم به صورت کلامی از آن استفاده کرده‌اند که متاسفانه اغلب زمانی که به مسئولیت می‌رسند، این مسئله مهم را فراموش می‌کنند.

وی ادامه داد: آنچه مد نظر امامین انقلاب در تحقق مردم سالاری دینی است، تحقق آن به معنای واقعی کلمه در جامعه است و اینکه ساز و کار اداره جامعه به مردم سپرده شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه بستر لازم برای این مهم باید فراهم شود، گفت: کشور به قله مورد نظر نزدیک شده، اگرچه تا رسیدن به قله مسیر طولانی در پیش است، اما نباید از رسیدن به تمدن نوین مأیوس شد و دستاوردهای انقلاب نباید موجب غفلت از لزوم طی شدن این مسیر باشد.

سردار عمومهدی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جایگاه و نقش رسانه اظهار کرد: رسانه‌ها با دوگانگی غرب و شرق مواجه هستند، همه افراد جامعه به عنوان مسلمان زندگی مبتنی بر اخلاق ایرانی اسلامی و تمدن چندین هزارساله دارند، اما برای اداره جامعه از نظریات غرب استفاده می‌شود در حالیکه باید توجه داشت مسایل جامعه ایران با توسل و تمرکز به نظریه‌های غربی، حل نمی‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه در بخش خبر باید نجابت رسانه‌ای داشت، افزود: غرب تابع نظام سلطه است، زمانیکه محتوا و نظریه مناسب در این عرصه وجود نداشته باشد از نظریات غربی استفاده و نتیجه آن فاصله بین مردم و حاکمیت، مردم و رسانه و مردم و نیازهایشان است، به همین دلیل باید در این عرصه تولید محتوا و اندیشه انجام شود که با حرکت مبتنی بر اخلاق رضایت مردمی نیز محقق شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو از اهمیت ویژه برخوردار است، گفت: مدت یک سال گذشته حوادث مهمی واقع شده است، رویدادهایی که جمهوری اسلامی ایران، انقلاب اسلامی و ملت ایران را خار چشم نظام سلطه کرده است.

سردار عمومهدی ادامه داد: ظهور انقلاب اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، مدل جدیدی از حاکمیت را به دنیا ارایه کرد که مدل اداره جهان به صورت ارباب رعیتی و نظام سلطه را زیر سئوال برد به همین دلیل دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران دست به توطئه و ترفند زدند.

وی ادامه داد: اگرچه ملت ایران در دوره‌هایی خسارت‌هایی را به واسطه این توطئه‌ها متحمل شده‌، اما کشور امروز در جایگاهی قرار دارد که در نظم نوین و هندسه جدید جهانی موثرترین کشور و به واقع در حال تغییر قدرت از غرب به شرق است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به عملیات طوفان‌الاقصی، گفت: جمهوری اسلامی ایران در طراحی و اجرای این عملیات دخالت نداشت و تنها حمایت معنوی و سیاسی مبتنی بر ارزش‌های انسانی و اسلامی بود که به حماس این توان را داد که بتواند هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه سازد.

سردار عمومهدی یکی دیگر از دلایلی که باعث نفوذ قدرت معنوی جمهوری اسلامی در جهان شد را عملیات وعده صادق دانست و افزود: با اجرای این عملیات جایگاه و تراز جمهوری اسلامی ایران در دنیا ارتقا پیدا کرد.

وی افزود: شهادت شهید جمهور و همراهان ایشان رویداد مهم دیگری بود که به برکت وجود مقام معظم رهبری، کارها و اقدامات دولت بی‌وقفه ادامه پیدا کرد و حال در آستانه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری چشمان دیگر ملت‌ها به ایران دوخته شده است که ارتقا جایگاه جمهوری اسلامی ایران در دنیا را با حضور ملت ایران پای صندوق‌های رای مقایسه کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه حضور حداکثری در انتخابات بر رفع تحریم‌ها و ایجاد امنیت اثرگذار است، تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات نمایش وحدت ملی، ایجاد امنیت، افزایش قدرت بازدارندگی و شکوفایی علم، اقتصاد و فرهنگ کشور خواهد بود، لذا باید هر یک به سهم خود در دعوت مردم به حضور در انتخابات نقش‌آفرین باشیم.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری هشتم تیرماه برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha