استاندار چهارمحال و بختیاری: از شهدای غریب به عنوان اسوه‌های صبر الگوسازی شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شهدای غریب اسوه‌های صبر، مقاومت و ایثار هستند که ضرورت دارد در معرفی و الگوسازی از این شهدا برای نسل‌های جوان اقدامات بیشتری انجام گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامعلی حیدری روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری یادواره شهدای غریب در استان افزود: یکی از ضرورت‌های امروز جامعه تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و پایداری بر ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی است و در این میان الگوسازی از شهیدان برای نسل‌های جوان می‌تواند در این رابطه نقش موثری ایفا کند.

وی ادامه داد: ابزارهای مختلفی برای نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد که یکی از موثرترین و بهترین ابزارها، هنر است که می توان در قالب هنرهای تجسمی، شعر و داستان و نمایش به تبیین ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت پرداخت.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تکریم ویژه خانواده شهدای غریب، تصریح کرد: دلجویی از خانواده شهدا از یک سو و برگزاری یادواره‌ها می‌تواند تسکینی بر غم دوری و فراق خانواده‌های شهدا باشد.

حیدری افزود: برای برگزاری هرچه بهتر یادواره‌ شهدای غریب استان می‌طلبد تا ستاد شهرستانی این یادواره نیز هرچه زودتر تشکیل و برنامه‌ها به شکل ساختارمند و منظم پیگیری شود.

وی در ادامه از ریس‌جمهور شهید؛ آیت‌الله ابراهیم رئیسی به عنوان الگوی صحیح حکمرانی یاد کرد و گفت: رییس‌جمهور شهید در عرصه سیاست، اخلاق و معنویت را حفظ می‌کرد که این سبک مدیریتی می‌تواند برای آیندگان الگو باشد.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۴ شهید غریب دوران اسارت در از استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.

مردم چهارمحال و بختیاری در هشت سال مقدس بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ شهید گلگون کفن را تقدیم نظام اسلامی کردند، همچنین حدود ۴۰ هزار رزمنده از این استان عازم جبهه‌های حق علیه باطل شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۴۳۶ رزمنده شهید، هفت هزار و ۵۰۰ نفر جانباز و بیش از ۵۰۰ نفر آزاده شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha