رئیس فدراسیون: هیچ موضوع خانوادگی در باشگاه بیلیارد کشور وجود ندارد

اراک - ایرنا - رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی ایران گفت:هیچ موضوع خانوادگی در باشگاه بیلیارد کشور وجود ندارد و اگر فعالیتی باشد، مغایر با قوانین و مقررات است.

علی سلطانپور روز یکشنبه در نشست مجمع انتخاباتی هیات بولینگ و بیلیارد استان مرکزی در اراک، افزود: بانوان برای فعالیت در رشته بولینگ و بیلیارد باید دارای سانس مجزا باشند و باید این بخش به صورت ویژه در استان‌ها دیده شود.

وی در خصوص هیات بولینگ و بیلیارد استان مرکزی هم گفت: این مجمع پس از مدت‌ها بلاتکلیفی برگزار شد و این هیات در سنوات گذشته شرایط مطلوبی نداشت.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امید است در دوره جدید و چهار سال پیش رو، عقب افتادگی‌های قبل جبران شود و یک ترمیم و بازنگری کلی در برنامه‌های هیات ایجاد شود.

سلطانپور اظهار کرد: هیات باید مطالباتی که در سطح استان وجود دارد را با جدیت مورد توجه قرار دهد و از امروز یک برنامه چهارساله و تقویم ورزشی برای خود ترسیم کند و آن را در اختیار فدراسیون، اداره‌کل و و ورزشکاران قرار دهد.

وی عنوان کرد: آموزش و استعدادیابی سال‌ها در استان مرکزی مورد غفلت قرار گرفته که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی ایران افزود: برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری باید در دستور کار هیات قرار گیرد، مدارک بیشتر مربیان استان مرکزی به اتمام رسیده و باید برنامه‌ریزی لازم برای دوره‌های آموزشی پیش‌بینی شود.

سلطانپور گفت: تعامل و نظارت بر فعالیت باشگاه‌های تحت پوشش، نظارت بر تولید محتواها و تولید محتوای با پیوست فرهنگی، ساختار سازی شهرستان‌ها و مشارکت با هیات‌های صنفی از دیگر نکاتی است که نیاز به توجه ویژه دارد.

وی اظهار کرد: شاخص‌های شناسایی و اعتبار یک هیات در ورزشکاران سازمان یافته است و این مهم نیز باید با جدیت در هیات بولینگ و بیلیارد استان مرکزی دنبال شود.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: چندین سال است که هیات بولینگ و بیلیارد استان مرکزی با مشکل جا مواجه است و نیاز است با حمایت اداره کل ورزش و جوانان دفتری برای این هیات مشخص تا مخاطبان این رشته ورزشی بدانند برای امور خود باید به کجا مراجعه کنند.

سلطانپور تاکید کرد: آموزش در این رشته ورزشی باید از سنین پایه مورد توجه قرار گیرد و نیاز است الگوبرداری‌هایی از سایر کشورهای دنیا در این راستا صورت گیرد.

قایم مقام معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی هم در این نشست گفت: امید است با برگزاری مجمع بولینگ و بیلیارد استان، آغاز تحول خوبی برای این هیات باشد.

سید مسیح قائم مقامی افزود: ظرفیت‌های خوبی در این رشته ورزشی در استان مرکزی وجود دارد که امید است با تغییرات صورت گرفته در هیات، اتفاقات خوبی برای رشته بولینگ و بیلیارد استان رخ دهد و از رکود گذشته خارج شود.

وی بیان کرد: به طور قطع این مهم زحمات زیادی را می طلبد و همه باید هیات را کمک دهند

قایم مقام معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: اگر قرار است تحولی در فدراسیون رخ داد، یک پای آن استان مرکزی است و باید تلاش زیادی برای کشف استعدادها صورت گیرد.

قائم مقامی عنوان کرد: باشگاه بولینگ در سطح استان وجود ندارد و فعالیت بیلیارد هم به صورت سطحی است که نیاز است سازماندهی لازم صورت گیرد.

ماشاالله جعفری در این مجمع با کسب ۱۴ رای به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات بولینگ و بیلیارد استان مرکزی انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha