۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1197
کد خبر: 85510917
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شنا کردن در سدهای همدان خطر مرگ به همراه دارد

۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۲۶
کد خبر: 85510917
شنا کردن در سدهای همدان خطر مرگ به همراه دارد

همدان- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان گفت: شنا کردن در محدوده سدها و بندهای انحرافی استان خطر مرگ به همراه داشته و ممنوع است.

به گزارش ایرنا، مرتضی احمدی رحمت روز یکشنبه در جمع خبرنگاران نسبت به مخاطرات شنا در مخازن سدها و بندهای انحرافی هشدار داد و افزود: لغزندگی حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی، مکش جریان آب و شرایط رسوبی کف این مخازن خطر مرگ را برای شناگران به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر تغییرات دمایی در لایه های مختلف آب مخزن سدها گفت: این تغییرات دما باعث گرفتگی عضلات، از دست رفتن تعادل و سکته شناگران می شود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان افزود: وجود جریان های قوی زیر سطحی در لایه های مختلف آب مخزن سدها باعث کشیده شدن شناگران به سمت آبگیرهای سد می شود و مرگ حتمی شناگران را به دنبال دارد.

وی خاطر نشان کرد: در صورت بروز حادثه همه مسوولیت ناشی از آن متوجه فرد خواهد شد.

احمدی رحمت با تاکید بر این نکته که تاسیسات یاد شده محل مناسبی برای شنا نیست، از هموطنانی که این اماکن را برای تفرج انتخاب می کنند، خواست تا به خاطر حفظ سلامت خود و خانواده به علایم هشدار دهنده نصب شده در اطراف سدها و بندهای انحرافی و تذکر ماموران توجه جدی کنند.

وی از انجام اقدامات مختلف برای جلوگیری از شنا در دریاچه،

شنا کردن در سدهای همدان خطر مرگ به همراه دارد

سدها و بندهای انحرافی و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما، روزنامه ها و خبرگزاری ها خبر داد و افزود: مکاتبه با دهیاران روستاهای اطراف سدها انجام شده تا همشهریان و گردشگران را از مخاطرات ناشی از شنا در دریاچه سدها مطلع کنند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان از نصب علائم و تابلوهای هشدار در اطراف دریاچه سدها و بندهای انحرافی و تغذیه مصنوعی ها و همچنین مسدود کردن راه های منتهی به دریاچه سدها گفت و ادامه داد: ماموران این شرکت با توزیع بروشور، گردشگران را از آسیب های شنا در سدها مطلع می کنند.

سدهای آبشینه، اکباتان، سرابی تویسرکان، شنجور رزن، شیرین سو، کلان ملایر و نعمت آباد اسدآباد از سدهای مهم استان همدان به حساب می آیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha