نشان نیکوکاری به تشکل‌های خیریه اعطا می‌شود

تهران- ایرنا- دبیرخانه نخستین جشنواره ملی اعطای نشان نیکوکاری که با همت نهادهای حاکمیتیِ مرتبط با نیکوکاری از جمله بهزیستی، شبکه‌های ملی نیکوکاری و جمعی از کنشگران اجتماعی تشکیل شده است، طی فراخوانی اعلام کرد: نشان نیکوکاری به تشکل‌های خیریه اعطا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در فراخوان دبیرخانه نخستین جشنواره ملی اعطای نشان نیکوکاری آمده است: عموم خیریه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های خیریه دارای مجوز سراسر کشور که در سه بخش «ارائه خدماتی، حمایتی و معیشتی»، «عمران و آبادانی» و «توسعۀ زیست‌بوم احسان و نیکوکاری» فعال هستند، از امروز تا 15 مردادماه سال جاری فرصت دارند تا با مراجعه به سایت Neshanenikookari.ir ضمن کسب اطلاعات تکمیلی، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

در بخش خدماتی و حمایتی، نشان نیکوکاری در حوزه خدماتی و حمایتی به برترین و حرفه‌ای‌ترین تشکل‌هایی اعطا می‌شود که در حوزه توانمندسازی و حمایت از اقشار و گروه‌های نیازمند مانند محرومین، زنان سرپرست خانواده، کودکان کار، معتادین، زندانیان، مهاجرین و بیماران فعالیت می‌کنند.

نشان نیکوکاری در حوزه عمران و آبادنی به برترین و حرفه‌ای‌ترین تشکل‌هایی اعطا می‌شود که در حوزه‌هایی مانند ساخت مدرسه‌، مسکن، راه و جاده، بیمارستان و آب‌رسانی فعالیت می‌کنند.

همچنین نشان نیکوکاری در حوزه توسعه زیست‌بوم احسان و نیکوکاری به مؤثرترین مؤسساتی‌ اعطا می‌شود که در حوزه‌هایی مانند آموزش و توانمندسازی تشکل‌های خیریه، پژوهش و تأمین مالی پروژه‌های اجتماعی مشغول به فعالیت هستند.

براساس این گزارش، از اهداف این جشنواره می‌توان به «ترویج و گسترش کار تخصصی و حرفه‌ای در فعالیت‌های نیکوکارانه»، «معرفی الگوهای برتر حوزه نیکوکاری» و «تجلیل از تشکل‌های خیریه برتر» اشاره کرد.

یادآور می‌شود: به برگزیدگان این جشنواره که پس از انجام فرایند داوری در پاییز سال جاری معرفی می‌شوند، نشان نیکوکاری و تسهیلات ویژه اعطا خواهد شد.

به نقل از سازمان بهزیستی کشور، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان امور اجتماعی کشور، سازمان بهزیستی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت اجتماعی فراجا، بنیاد تعالی اجتماعی زندگی، مرکز خیر ماندگار، شبکه ملی خیریه‌های حامی ایتام و شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه از برگزارکنندگان این جشنواره هستند.

نشان نیکوکاری به تشکل‌های خیریه اعطا می‌شود

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha