واکنش مامیاشویلی به حذف ستاره‌های کشتی روسیه از المپیک

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون کشتی روسیه به حذف ستاره‌های این کشور از المپیک پاریس انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، کمیته بین‌المللی المپیک با انتشار لیست جدیدی از واجدین شرایط روسیه، کشتی این کشور را عملا خلع سلاح کرد. در این لیست نامی از عبدالرشید سعدالله‌یف، زائور اوگویف، زائوربک سیداکوف، سرگی سیمینوف و خبیب گادژی ماگمادوف دیده نمی‌شود.

در خبر منتشر شده در سایت IOC آمده است که این لیست براساس اطلاعات جدید از منابع مختلف، به ویژه لیست رسمی ورزشکاران وابسته به باشگاه‌های ورزشی ارتش و نیروهای امنیتی که در وب سایت‌های رسمی در روسیه و بلاروس به انتشار رسیده، تهیه شده است.

در لیست جدید کمیته بین‌المللی المپیک، ۱۶ کشتی‌گیر تایید شدند که ۱۰ کشتی‌گیر از روسیه و ۶ نفر از بلاروس هستند.

میخاییل مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه در این خصوص گفت: هنوز چیزی برای اظهار نظر وجود ندارد آنچه می‌دانم، این لیست‌های نهایی کمیته بین‌المللی المپیک است. اصلا مشخص نیست که اعلام این فهرست با چه معیاری بوده و آیا هنوز چیزی برای اظهار نظر وجود ندارد، ما منتظر شفاف سازی از سوی اتحادیه جهانی کشتی هستیم.

وی ادامه داد: ورزشکاران برجسته ما حذف شدند، متاسفانه کمیته بین‌المللی المپیک از منشور پیروی نمی‌کند و بازی‌ها را به یک ابزار سیاسی تبدیل کرده است. آن‌ها استدلالی را که طرف روسی ارائه کرده بود کاملا نادیده گرفتند و طوری تصمیم گرفتند که انگار مالک هر چیزی در این دنیا هستند. ورزش نمی‌تواند به این شکل توسعه یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha