۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 85510755
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۸ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت خانه تاریخی حکیم اردستان  هزینه شد

کاشان - ایرنا- فرماندار اردستان گفت: سال گذشته از محل اعتبارات سفر استانی رییس جمهور شهید، آیت الله رئیسی، مبلغ ۴۸ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی خانه تاریخی حکیم اردستان هزینه شد که در پی آن قسمت اعظم این بنا مرمت شده و تا چند ماه آینده مرمت این خانه تکمیل می شود.

به گزارش ایرنا، سید محمد هادی احمدی طبا روز یک شنبه در نشست با هنرمندان در خانه تاریخی رودابه در شهر زواره اردستان افزود: این اعتبار در دولت شهید رئیسی تخصیص داده شد، این شهید بزرگوار در طول ۳۳ ماه عمر دولت کارهای زیادی در کشور انجام داد.
وی اظهار کرد: هنرمندان شهرستان در بخش چوب و صنایع دستی چوبی فعالند ولی باید تبلیغات داشته باشند تا ثمره آن را مشاهده کنند.
احمدی طبا اضافه کرد: یک هنرمند زواره‌ای با چوب یک جهیزیه کامل را درست می‌کند و باید هنرمندان با هم اتحاد داشته باشند و با کار تیمی کار را به پیش ببرند تا بیشتر موفق باشند.
وی گفت: تاسیس تعاونی هنرمندان و توزیع سهام آن در بین اقشار مختلف سبب جذب سرمایه می‌شود.

وی افزود: توسعه صنایع دستی همراه با بازاریابی می تواند سرمایه در گردش لازم را ایجاد کند.

احمدی طبا گفت: کار هنرمند باید پیوست فرهنگی داشته باشد، از طرفی عده‌ای قصد دارند فرهنگ و هویت شهرستان و توان دینی مردم را از بین ببرند که ما به آن ها اجازه این کار را نمی‌دهیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اردستان هم در این نشست گفت: صنایع دستی از مهمترین صنایع کشور است، هنر دست روح و ماندگاری دارد در حالیکه صنایع ماشینی از این ویژگی‌ها بی‌بهره هستند.

سرهنگ روح الله صنعتکار افزود: هنرمندان شهرستان با انگشتان خود زیبایی‌ها را به نمایش می‌گذارند و صنایع دستی یکی از هفت رسته هنر مهم به حساب می آید و امیدواریم با کمک مسوولان هنر هنرمندان شهرستان پا را از منطقه و استان فراتر بگذارد.
شهرستان اردستان با بیش از ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha