۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 85510750
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

سازنده «کلبه عموپورنگ» کارناوال دانشجویان تئاتر در برج آزادی را مستند می‌کند

تهران- ایرنا- احمد درویشعلی‌پور؛ کارگردان آثاری چون «کلبه عموپورنگ»، «بچه محل»، «محله گل و بلبل» و «بالش‌ها» به تهیه‌کنندگی مشترک با میرعلیرضا دریابیگی، کارناوال دانشجویان تئاتر در برج آزادی را مستند می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ۱۴ گروه اجرایی توسط ۱۴ گروه نمایش دانشگاهی ۲۲ دی ۱۴۰۱ از ساعت ۱۱ تا ۲۲ در برج آزادی نمایش‌های کوتاه و نیمه بلند خود را به اجرا درآوردند.

این رویداد که گامی در جهت تبیین چگونگی ساختن - ویران ساختنِ کتاب - اجرا بود، با طراحی و دراماتورژی دکتر میرعلیرضا دریابیگی و کارگردان تلوزیونی احمد درویشعلی‌پور تبدیل به مستند می‌شود.

در ادامه مسیر پژوهشی و به‌ منظور دستیابی به «زیست‌بوم نوآوری و فناوری نرم هنری»، این رویدادها با اجرای کتاب‌های تازه ترجمه شده در زمینهی هنرهای نمایشی - اجرایی مستمر خواهد شد که در سال ۱۴۰۲ با توجه به پاسداشت بهرام بیضایی، کتاب نمایش در ایران در تالار حافظ به صورت عموم برای مخاطبان بیش از ۲۰شب به اجرا درآمد.

کارناوال که شامل گفت‌وگوهایی با این گروه‌های نمایشی است، در دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز در دانشکده هنر به نمایش درآمد.

در این نشست - نمایش قرار بر ساخت فیلم مستند جامع کارناوال شد.

عوامل اجرایی نشست شامل تهیه کننده و کارگردان: میرعلیرضا دریابیگی، مجری طرح: سارا مقدم، مدیر اجرایی: حامد خسروی، عکاس: رضا جاویدی، دستیار اجرایی: نگار معلم، گرافیست: ظفر سهرابی‌نیا و جمعی از گروه کارگردانی است که توسط دانشجویان همیاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha