۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۲۶
کد خبر: 85510727
T T
۱۷ نفر

برچسب‌ها

توزیع گوشت گرم وارداتی در کرمان، استقبال مردم و کوتاهی دست دلالان

کرمان- ایرنا- شنبه‌شب با معاون اقتصادی استاندار کرمان همراه شدیم در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای واقع در مرکز شهر کرمان که گوشت گرم وارداتی گوساله را به قیمت ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار ریال توزیع می‌کند؛ اقدامی که به گواه مدیران ضمن استقبال مردمی، دست دلالانی که دنبال افزایش قیمت هستند را نیز کوتاه می‌کند.

به گزارش ایرنا، چندروزی است که برای نخستین بار توزیع گوشت گرم گوساله وارداتی همزمان با برخی دیگر استان ها در کرمان نیز از طریق یک فروشگاه زنجیره ای شروع شده است تا هم تنظیم بازار اتفاق بیافتد و هم سودجویان نتوانند میدان داری کنند.

به همین منظور روند نظارت بر چگونگی توزیع این نوع گوشت گرم توسط امیر حسن زاده معاون اقتصادی استانداری کرمان و سایر مدیران متولی حوزه اقتصادی استان طی شنبه شب انجام شد؛ در این بازدید معاون استاندار ابتدا فرآیند و چگونگی توزیع را بررسی و بر هماهنگی های بیشتر برای افزایش سهمیه استان از این نوع گوشت تاکید کرد.

توزیع گوشت گرم وارداتی در کرمان، استقبال مردم و کوتاهی دست دلالان

اینک گوشت گوساله گرم وارداتی در یک فروشگاه زنجیره‌ای و گوشت منجمد گوساله وارداتی با همان قیمت (۲۹۹ هزارتومان) توسط سایر فروشگاه های زنجیره ای استان کرمان به تعداد ۱۵ مورد درحال توزیع است.

معاون استاندار تاکید دارد که در صورت استمرار تقاضا و استقبال مردم توزیع این گوشت تا تنظیم مناسب بازار ادامه خواهد داشت و مشکلی در این زمینه نیست.

حسن زاده در جریان بازدید از روند توزیع گوشت گرم وارداتی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از مقوله های مهم تنظیم بازار، تامین مرغ و گوشت بود که در بحث مرغ به تولید خوبی در استان رسیده ایم و مشکلی نداریم.

توزیع گوشت گرم وارداتی در کرمان، استقبال مردم و کوتاهی دست دلالان
حسن زاده معاون اقتصادی استاندار کرمان(سمت چپ)

وی افزود: در بخش گوشت قرمز در کشور و نیز استان مشکلاتی وجود دارد که به همین منظور چندمسیر برای تنظیم بازار طراحی شد و از جمله آنها، برای نخستین بار توزیع گوشت گرم وارداتی گوساله به قیمت ارزان در دستور کار قرار گرفته است.

حسن زاده گفت: البته در این زمینه برای استفاده از تولیدات داخل استان نیز اقدامات و هماهنگی های خوبی صورت گرفته است؛ در دام سبک و سنگین تولیدات خوبی در داخل استان داریم که به خارج از استان ارسال می شد اما اقداماتی در دستور کار قرار گرفت که در داخل استان بماند و بتوانیم حلقه های مرتبط مثل فروشگاه های عرضه را با تولیدکنندگان متصل و برنامه ریزی کنیم.

به گفته وی، در کنار بهره‌گیری از تولید داخل استان، گوشت منجمد نیز از قبل پیگیری و عرضه شد که مرتبط با این طرح در ۱۵ فروشگاه زنجیره ای استان درحال توزیع است تا بتوانیم گوشت را با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسانیم.

معاون اقتصادی استاندار کرمان گفت: برخی سودجویان به دنبال سوءاستفاده از فضا بودند که با قیمت های چندبرابری یا عدم توزیع اهدافی را دنبال می کردند اما با اجرای این طرح ها زمینه توزیع گوشت قیمت مناسب برای شهروندان فراهم شده است.

به گفته وی، در خلال جلسه تنظیم بازار نیز در روزهای اخیر فعالیت سودجویان رصد و بررسی، همچنین اخطار داده و بر تشدید نظارت های متولیان تاکید شد که در روزهای بعد نیز جلسات بعدی تنظیم بازار برای ایجاد هماهنگی و افزایش نظارت بر بازار برگزار می شود.

خبرنگار ایرنا با متصدی توزیع گوشت گرم وارداتی گوساله نیز صحبت کرد که وی گفت استقبال مردم بسیار خوب بوده است زیرا گوشت گرم و با کیفیت با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha