خزعلی: طرح «زنان برای زنان» اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از اجرای طرح «زنان برای زنان» با رویکرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان خبر داد.

به گزارش ایرنا از معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛ انسیه خزعلی در جمع بانوان نیکوکار از تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان خیر خبر داد.

وی با اشاره به توافقنامه امضا شده بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان زندان ها همچنین توافق به عمل آمده با شهرداری برای حاشیه شهر هدف از تشکل را خواستن از آسیب‌های مرتبط با زنان و خانواده آنان بیان کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین گفت: فرزندان زنان زندانی به طور معمول توسط خیرین مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند، در حالی که نیازهای تربیتی آنها درنظر گرفته نمی‌شود و این امر آسیب هایی را بدنبال دارد.

خزعلی ادامه داد: تلاش بر این است که با همکاری بانوان خیر از طریق حمایت های تربیتی و درسی به کاهش این آسیب ها کمک کنیم که گروه زنان برای زنان به این منظور ایجاد شده است.

در این نشست همچنین آیین نامه داخلی شورای هماهنگی آسیب های اجتماعی تدوین و به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، طرح زنان برای زنان در چارچوب جایگاه ستادی و فرابخشی معاونت و برمبنای رویکرد آسیب زدایی درچهارچوب برنامه ریزی، هماهنگی، سازماندهی، دیده بانی، پایش و ارزیابی برنامه ها و اقدامات حوزه زنان و خانواده تدوین شده است.

از اهدف این کارگروه گسترش و ارتقای کیفی خدمات موثر و به هنگام به خانواده زنان زندانی، هماهنگی نیروهای مردمی جهت امداد رسانی به خصوص با رویکرد تربیتی در ارتباط با آسیب‌های مرتبط خانواده‌های زندانیان و آسیب‌های زنانه حاشیه شهرها است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha