اجلاس پیرغلامان حسینی (ع) در کرمان بر محور مقاومت و شهید سلیمانی می‌چرخد

کرمان - ایرنا - مسئول تکیه فاطمیه کرمان ضمن اعلام آمادگی این تکیه برای میزبانی از میهمانان همایش پیرغلامان حسینی (ع) با تاکید بر اینکه اماکن ریشه‌دار زیادی در این شهر وجود دارد گفت: به طور قطع برگزاری این اجلاس در استان ما بر محور مقاومت و سپهبد شهید حاج‌ قاسم سلیمانی می‌ گردد.

مرتضی لطفی فرزند بنیانگذار تکیه فاطمیه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور مهمانان این همایش در این تکیه موجب افتخار است.

وی با اشاره به حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از قدیم در تکیه فاطمیه تصریح کرد: این تکیه به نوعی قدمگاه این شهید بزرگوار است لذا می تواند میزبان خوبی برای پیرغلامان حسینی باشد.

مسئول تکیه فاطمیه کرمان با بیان اینکه سپهبد شهید سلیمانی در کتاب خاطراتش نیز از این تکیه نام برده است اظهار داشت: سردار دل‌ها در خاطرات خود آورده که در دوران طاغوت شب‌های جمعه در دعای کمیل و عزاداری های تکیه فاطمیه کرمان شرکت می ‌کرده است.

وی گفت: مبارزات انقلابی سردار شهید سلیمانی از تکیه فاطمیه و مسجد قائم (عج) کرمان آغاز شده است.

لطفی با تاکید بر اینکه نوکری برای امام حسین (ع) افتخاری برای پیرغلامان است تصریح کرد: افرادی که موی خود را در راه خدمت به اهل بیت (ع) سپید کنند، پیرغلام و خادم امام حسین (ع) هستند.

پیرغلامان خانه نشین نیز تجلیل شوند

وی اظهار داشت: دست‌ اندرکاران برگزاری بیست ‌و ‌یکمین اجلاس بین ‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی در کرمان، در کنار پیرغلامان شاخص از پیرغلامانی که مدت ها به‌علت کهولت سن یا بیماری در جمع مجالس عزای حسینی (ع) حضور ندارند نیز تقدیر، تجلیل و دلجویی کنند.

تولیت تکیه معظم فاطمیه ادامه داد: همچنین برگزارکنندگان این اجلاس مهم می توانند از تکایای قدیمی و شاخص شهر کرمان نیز در برگزاری برنامه‌های بیست ‌و ‌یکمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی بهره ببرند.

وی حضور برخی افراد را در برگزاری آیین های عزاداری و مداحی ها تاثیرگذار دانست و افزود: پدرم می گفت دوران قبل از انقلاب در کرمان کمبود مداح داشتیم که حاج مهدی صدفی، سردار کرمی و رضا احمدی با راه ‌اندازی مجمع مداحان استعدادهای مداحی استان را شناسایی کردند و مداحان زیادی را پرورش دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha