سیل و تگرگ ۹ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال به بخش کشاورزی مشگین‌شهر خسارت زد

اردبیل- ایرنا- سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با انتشار گزارشی کارشناسی، خسارت سیل و تگرگ اواخر هفته گذشته به بخش کشاورزی شهرستان مشگین شهر را ۹ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بر اساس گزارش منتشر شده، در جریان بارش شدید باران، وقوع سیل و تگرگ در محدوده ۱۸ روستای شهرستان مشگین شهر، ۶ هزار و ۷۵۸ هکتار از باغات و مزارع این شهرستان بین ۱۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده است.

بر اساس گزارش منتشر شده که توسط کارشناسان ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان و کارشناسان جهاد کشاورزی و بیمه محصولات کشاورزی تهیه شده، چهار هزار و ۱۹۱ هکتار از زراعت شهرستان مشگین شهر که بیشتر جو و گندم بوده و نیز ۲ هزار و ۵۶۷ هکتار از باغات منطقه دچار خسارت سیل و تگرگ زدگی شده و بخش اعظمی از محصولات تولیدی از بین رفته است.

بر اساس این گزارش، سیل و تگرگ در ۱۸ روستای مشگین شهر موجب از بین رفتن یک هزار و ۶۲۷ تن محصول گندم، ۸۵۹ تن محصول جو، ۱۱ هزار و ۶۶۰ تن میوه هسته‌دار، ۱۵ هزار و ۵۱۹ تن سایر میوه‌ها و ۴۰۳ تن انگور شده است.

بنا به این گزارش، سیل و تگرگ همچنین موجب تخریب و از بین رفتن ۵۴۰ کیلومتر جاده بین مزارع، ۱۵ مورد سر دهنه انهار آبیاری، ۲ حلقه چاه، ۲ باب استخر آبیاری و پرورش ماهی و یک کیلومتر کانال آبیاری شده است.

به گزارش ایرنا، شامگاه پنجشنبه ۲۴ خردادماه در پی بارش شدید باران، وقوع سیل و بارش تگرگ، بخش‌های وسیعی از شهرستان مشگین شهر دچار خسارت ناشی از این پدیده جوی شد.

فرماندار مشگین شهر اعلام کرد: به دنبال جاری شدن سیل بر اثر بارش شدید باران و تگرگ، باغات و مزارع روستاهای سه بخش مشگین شرقی، مرکزی و مرادلو دچار خسارت‌های سنگین شدند.

شهرام محمدی گفت: با توجه به اینکه باغداران و کشاورزان امسال علاوه بر هزینه های کاشت، مرحله داشت را هم طی کرده و هزینه های زیادی صرف کرده بودند، به همین دلیل میزان خسارت در مقایسه به سرمازدگی و سیل سال گذشته بسیار بیشتر بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha