پوستر طرح «رویش قرارگاه شهید آوینی» در هرمزگان رونمایی شد

بندرعباس - ایرنا - پوستر طرح رویش قرارگاه شهید آوینی با محوریت رشته‌های فرهنگی هنری رسانه‌ای و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، اسمعیل جهانگیری روز یکشنبه عنوان کرد: طرح آموزشی رویش با محوریت رشته‌های فرهنگی هنری رسانه‌ای در قالب‌های نمایش، سینما، نویسندگی و رسانه با لحاظ شرایط سنی به منظور جایگزین کردن نیروهای فرهنگی هنری در حال فعالیت برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح به منظور تربیت نیروهای جدید تحت عنوان رویش کنشگران فرهنگ و هنر و رسانه در استان است و کسانی که در این طرح آموزشی شرکت می‌کنند می‌بایست بین سن ۱۵ تا ۲۵ سال داشته باشند به استثنای رشته نویسندگی که تا سن ۳۵ سال است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: این آموزش‌ها در حوزه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اتفاق می‌افتد و شرکت کنندگان می بایست در یکی از کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان نام نویسی کنند و کسانی که عضو کانون نیستند و علاقمند به شرکت در این دوره‌ها هستند می‌توانند در سامانه بچه‌های مسجد در یکی از کانون‌های فرهنگی نام نویسی کنند این آموزش‌ها در بخش‌های عمومی و تخصصی ارائه می‌شود.

جهانگیری بیان کرد: در رابطه با فعالیت‌های قرآنی مبلغ ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار در راستای آموزش قرآن تخصیص یافته است که به ازای هر نفر جز حفظ قرآن مبلغ سه میلیون ریال پاداش تعلق می‌گیرد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال برای قرآن آموز و یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به جهت کمک هزینه‌های موسسه در نظر گرفته شده است.

این طرح در کشور برای جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر به نیابت ۴۰ هزار شهید قرآنی در نظر گرفته شده است که سهم استان هرمزگان از این طرح ۱۰۰۰ نفر است.

متقاضیان می توانند از طریق درگاه B۲n.ir/h۷۷۹۱۷ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha