۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۱۶
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 85510515
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره مندی ۴۹ هزار لرستانی از گاز طبیعی در دولت سیزدهم

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: ۴۹ هزار و ۱۲۳ نفر جمعیت شهری و روستایی این استان از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت ماه امسال از خدمت گاز بهره مند شده اند.

کرم گودرزی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مدت عملیات گازکشی برای ۴۶ هزار و ۸۸۵ نفر از جمعیت روستایی استان با صرف اعتبار ۹۹۸ میلیارد ریال و ۲ هزار و ۲۳۸ نفر در شهرها با اعتبار هشت هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال انجام شد.

وی اظهار داشت: این مدت ۴۳۰ روستا و ۲ شهر لرستان از خدمت گاز بهره مند شدند که گازرسانی به شهر شول آباد الیگودرز، مصوبه سفر ۱۴۰۰ شهید آیت الله رییسی بود و بیش از یک هزار خانوار این شهر تازه تاسیس و ۳۸ روستای تابعه برای همیشه با بخاری و چراغ های نفتی خداحافظی کنند.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: شهر شول‌آباد و روستاهای اطراف آن شامل بخش زز و ماهرو شهرستان الیگودرز در شرق استان قرار دارد که نیمسال دوم سال سرمای زیر صفر درجه را بارها و بارها تجربه می کنند و بر اساس گزارش های هواشناسی دمای برخی نقاط این منطقه در زمستان تا ۲۰ و حتی ۳۰ درجه زیر صفر هم می رسد.

گودرزی ضافه کرد: پروژه گازرسانی به این شهر به دلیل توپوگرافی و موقعیت جغرافیایی منطقه، یکی از خاص ترین طرح های زیرساخت گاز رسانی در لرستان از حیث ضوابط فنی و اجرایی بود.

وی اظهار داشت: ۱۵۲ کیلومتر خط تغذیه در این منطقه بیشتر با زیر بنای سنگی و با عبور از رودخانه های خروشان اجرا شده است و پس از اشتراک پذیری، ۶ ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت های مختلف نصب می شود.

بیش از ۵۵ هزاراشتراک پذیری جدید

مدیرعامل شرکت گاز لرستان در خصوص عملکرد دولت سیزدهم افزود: تا اردیبهشت امسال ۵۵ هزار و ۲۰۰ اشتراک پذیری جدید شامل ۲۳ هزار و ۵۰۰ اشتراک شهری و ۳۱ هزار و ۷۰۰ اشتراک روستایی در لرستان انجام شده است.

گودرزی با اشاره به نصب ۲۵ هزار و ۱۰۰ انشعاب افزود: برای بهره مندی مشترکان جدید و تقویت خدمت رسانی به مشترکان قدیم ۱۹۰ کیلومتر خط تغذیه و یک هزار و ۳۴۶ کیلومتر خط توزیع گاز در لرستان احداث شد.

بهره مندی ۴۹ هزار لرستانی از گاز طبیعی در دولت سیزدهم

وی تعداد ایستگاه های نصب شده تقلیل فشار را ۸۰ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: یک هزار و ۴۷۷ واحد صنعتی نیز طی سه سال گذشته گاز دار شد و ۱۰۰ درصد تعهدات شرکت در این حوزه نیز محقق شده است.

مصوبات سفر اجرایی شد

مدیرعامل شرکت گاز لرستان یادآور شد: مصوبه گازرسانی به ۱۱۳ روستا با یک هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال بعد از ۶ ماه محقق و هزینه های گازرسانی به منازل مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیز توسط شرکت گاز پرداخت شده است.

گودرزی تصریح کرد:‌ همچنین گازرسانی به واحد آهک صنعتی هیدراته پلدختر از محل مصوبه شورای اقتصاد تامین اعتبار شد و به عنوان یکی دیگر از مصوبات سفر استانی رییس جمهور در مدار بهره برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هم اکنون ضریب نفوذ گازرسانی لرستان در مجموع شهری و روستایی به ۹۹.۵ درصد رسیده است اضافه کرد: ضریب نفوذ گاز رسانی شهری در لرستان به ۹۹.۹ درصد و روستایی به ۹۸.۵ درصد رسیده که ۱۲.۸ درصد بالاتر از متوسط کشور است.

بیش از ۶۰۶ هزار مشترک از خدمات شرکت گاز لرستان بهره مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha